Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, ti...

Ekcémás babák anyukái, ti betartjátok a tejmentes táplálást?

Figyelt kérdés
mert én azt vettem észre , hogy ha nem kap semmien tejterméket akkor sem jobb a böre. Viszont a védőnő felhívta a figyelmemet, hogy nézzem már meg a krémturóban hány E betü van.Mert még a tartósito szerektöl is lehet a böre csunya. Azt hittem lehidalok! A kekszesben 10db van a simában pedig 7. (Mia fajtára gondolok.) Ha magam készitem szerintetek jobb? Akkor mégsem lenne benne annyi E betü. vagy tévedek?

2013. máj. 30. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én még csak szoptatok.

Nektek milyen krém vált be ekcémára?

2013. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lányom az élő flórás dolgoktól pattogott ki 1 éves koráig!!!

Ki kell tapasztalni mi az, amitől jobb a bőre!

Főzzél otthon te pudingot, natúr joghurtba, turmixolj otthon barackot, cseresznyét, kekszet, túrót

A tartósítőszert is igen, lehet ronda a bőre!

2013. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap előtt tettem fel kérdést mert nagyon csunya lett a 14 hónapos kisfaim arca és nyaka. Kapott rá kutyult elokomos krémet és mára csoda szép lett. Sehol egy pötty és folt. De szeroid , de nem bánom mert szegény csak vakarózott és nagyon gyulladt volt a böre.

és azért is furcsálottam, hogy ilyen lett a böre mert nagyon kevés tejterméket kapott mostanában. Ritkán 1-1 krémturót. De most ettöl a sok E betütöl ledöbbentem. Eddig sem evett sokat mert irattam sonlc-ot és ebböl készitettem neki sokféleképpen a kaját.

Így msotmár a krémturót is én fogom késziteni.

2013. máj. 30. 20:39
 4/14 A kérdező kommentje:
" elocom" krémet akartam írni.
2013. máj. 30. 20:40
 5/14 Disi ***** válasza:
Van egy magyar krémtúró amiben vagy nincs, vagy csak egy fajta E betűs dolog, most ha agyon ütnek sem jut eszembe a neve, a Sparban vettük régebben. Mostanában joghurtot eszik inkább a kicsim, a Lipóti pékségben lehet kapni Cserpes joghurtokat, azokban nincs tartósítószer. Nagy áruházakban ezt nem lehet kapni, csak kisebb üzletekben. Vagy keversz házilag, de a natúr joghurtokat nem vizslattam át hogy azokban van-e, de gondolom a túróban nincs :)
2013. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ekcémás 16 hónapos, még tejet nem adok neki a tejtermékek közül pl. a tejfölt és a túrót nem bírja de mondjuk a kefírt és a joghurtot igen, én is vettem neki Mia krémtúrót de mikor megláttam a sok E betűt én is kiakadtam viszont azóta csak a Nádudvari vaníliás krémtúrót veszem mert az adalékmentes ezt is lehet kapni a tescoban és nem is drágább és még finomabb is.
2013. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nádudvari a sparban is van. Nemrég fedeztem fel. De eddig nem néztem az E betüket, mert nem is sok ilyesmit evett. Én sem adok neki tejet, nem is fogadja el. 1 éves koráig szopott. Utána már se a tápszert sem a tejet nem fogadta el.
2013. máj. 30. 22:02
 8/14 anonim ***** válasza:

De allergia vizsgálat volt?

Lehet, hogy valóban allergiás a tejre, és akkor minden tejeset ki kell hagyni. És nem egy hét alatt lesz látványos eredmény, akár 2-3 hét is kell!

Szerintem ne a védőnőt kérdezd, hanem a dokit!

2013. máj. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fiam még 3 hónapos volt, mikor durván ekcémás lett, a teste 75-80 %-a. Először mi is elocomos krémet használtunk, szép lett a bőre, de egy hétre rá megint bedurvult a helyzet. (Hozzáteszem csak anyatejes volt) Mivel már az első krémnél is lehidalt a gyógyszerész, hogy ilyen pici babának ezt írta fel az orvos, így ajánlott egy másikat, egy gyógynövényes -nem szteroidos - krémet, ami igaz, hogy drágább, és lassabban hatott, de sokkal hatásosabb volt. Exxema Repair a neve. Egy tubus elég volt, hogy elmúljon a betegség. Nekünk azt mondták ezt genetikai, mert a férjem is én is hajlamosak vagyunk rá, így a pici is.

Azóta most 3.5 éves a fiam, és minden nap töménytelen mennyiségű tejterméket eszik, igyekszünk figyelni, hogy minél kevesebb mű-kaja legyen benne, de azért előfordul, hogy ő nem azt kéri. Nekünk nincs összefüggés a tejtermék és az ekcéma között. Viszont a fürdető krém, testápoló, olajok, stb ott nagyon kell figyelni, hogy mit használhat. Pl. a sima gyógyszertári fürdetőtől és testápolótol mindkettőnknél elkezdődött a betegség, ahogy abbahagytam szépen visszahúzódott a seb.

A kérdés többi részére pedig igaz,hogy ha magad készíted a nasikat, akkor kevesebb mű dolog lesz benne, de teljesen kihagyni sajna nem tudod, erről az élelmiszer-gyártók gondoskodnak :( szerintem semmi nem finomabb, mint az otthon készített túrókrém, akár sós, akár édes.

2013. máj. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a tejmentes dolog nem azt jelenti hogy beszünteted a tejet és szép lesz a bőre..

hanem ha MINDEN olyan ételt nem adsz neki ami tejszármazékot tartalmaz azaz :

tejtermékek : tej, tejpor, tejföl, túró, joghurt, kefir, tejszín, vaj, tejes margarinok, sajtok, tejdesszertek, pudingok, tejes italok

egyéb állati eredetű tej : kecskesajt, szamártej és bármely más állat teje

tejet tartalmazó egyéb édesipari termékek: édesipari termékek, tejes fagylalt, parfé, puding, tejcsokoládé, nápolyi, tejes sütemények

húsfélék: marhahús

felvágottak : párizsi, szafaládé, krinolin, virsli, húskonzervek, májkrém, kenőmájas

mártások : majonéz, kész üveges mártások

tejtartalmú pékáruk : tejes kifli, francia kenyerek, bagette-ek

tejből kivont alkotórészeket tartalmazó élelmiszerek : pl. savó, savópor, kazein, nátrium-kazeinát, E270, E472b összetevőt tartalmazó késztermékek

gyakori keresztallergiát kiváltó élelmiszerek:

szója és szójatartalmú készítmények

egyéb élelmiszerek : kész zsír, töpörtyű stb. (A töpörtyű ízesítéséhez a sütés utolsó fázisában gyakran használnak tejet, ettől lesz szép, barnás színe és különös zamata. A zsírt éppen ezért mindig érdemes házilag készíteni, zsírszalonnából.



Szóval ha mindezt betartod kb 1 hónapig akkor kezdődik el a javulás, és semmi bűnözés krémtúróval meg h csak néha néha kap..csodát vársz?


sajnos a fiam is ekcémás tejallergiás és ha csak egy evőkanál tejföllel bűnözünk máris 2-3 hétig ekcémás lesz úgy hogy utána nem is kap semmi tejszármazékot

2013. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!