Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos csecsemőnél nemi...

6 hónapos csecsemőnél nemi szervi polip?

Figyelt kérdés

Hihetetlen ez az egész! 6 hónapos a kislányom. Ma elvittem dokihoz, mert sárgásbarna színű hüvelyi folyást vettem nála észre, amitől eléggé megijedtem. Enyhén gyulladt a felszíni vulva (hüvely környéke), amit a doktornő azzal magyarázott, hogy mivel már eszünk kanalas ételt, attól megváltozik a kaki ph-ja, és az kicsípheti a nuniját. Mondjuk nekem ez is magas, hiszen minden kaki után azonnal tisztába teszem, és mivel már volt egy szeméremajak-összenövése, ha tehetem, kerülöm a popsitörlő használatát, inkább a bidében lemosom a dolgokat. Tehát nem ül sokat a szmotyóban, popsitörlő helyett sima vizet meg intim mosakodót használok, de azt is inkább a popsijára.

Kaptunk ecsetelőt, meg önszorgalomból most pár napig forrázott kamillás vízben fürdetem, remélem elmúlik a gyulladás.

Ami jobban aggaszt, az a következő: a hüvelybemenet mellett van szegénykémnek egy kb. 1 cm hosszú, nyeles poliposus elváltozás(polip), amivel a doktornő tovább irányított minket a gyermeknőgyógyászatra. A papírunkra kérdőjellel Haemangiomát írt, ami vérömlenyt, ill. jóindulatú vérérdaganatot jelent, ami borvörös színű. De ez nem az! Nem vörös, nem gyulladt. Fogalmam sincs mi, de nagyon aggaszt. Olyan, mintha a kicsi szeméremajkai hátranyúlnának a hüvelye mögé. Vagy mintha egy fél szem bab lenne a hüvelybejárata mellé ragasztva, persze a színe olyan mint minden más azon a környéken. Nem tudom máshogy leírni.

Tapasztalt valaki hasonlót?


Egy dologra tudok még gondolni. Nekem évek óta fennálló közepesen magas kockázatú HPV fertőzésem volt, ami már kezdődő rákos sejtelváltozást eredményezett a méhnyakon (+genitális szemölcsöket)így 2x-i P3-as citológia után 2011 decemberében megműtöttek. 4 hónapra rá terhes lettem. Azóta, mivel jók lettek a rákszűrés eredményei, nem volt HPV tipizálásom, de attól függetlenül maradhatott ott valami. És mivel a kislányom 2012 decemberében hüvelyi úton született, akár fertőződhetett is. A HPV-nek van olyan törzse, ami nemi szervi polipot okoz. Elképzelhetőnek tartjátok?


2013. máj. 30. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menjetek el a gyermeknőgyógyászatra, sőt, ha van rá lehetőségetek, még több orvoshoz is. Az én lányomnak nem össze,- hanem 2 oldalra nőttek ki a kisajkai. A doki szerint meg kell várni, míg nem lesz pelenkás és akkor felszedetni (20 hónapos, nem pelenkás :) ), viszont pár hete önmaguktól szépen lassan elkezdtek felválni. A szülészem azt mondta, ez egy természetes folyamat a lányoknál, nem szabad hozzá nyúlni. Látod, 2 egymással teljesen szemben álló vélemény, és úgy néz ki, a természet önmagától megoldja :) Nem szívesen tenném ki a közel 2 éves kislányomat, aki mindenre emlékszik egy ilyen "brutális" beavatkozásnak, félve attól, hogy miként hathat ki ez az emlék majd a sexuális életére. Szerintem, mivel a gyulladás egyértelmű, próbáld meg canestennel is kenni. A kamillával viszont vigyázz, mert nagyon szárít és megbontja a flórát ezáltal. Egy probiotikum kúra is segíthet neki, lehet, hogy csak legyengült az immunrendszere. De véleményem szerint mindenképp kérdezz meg több orvost is.
2013. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha még lenne HPV-d, akkor nem lenne jó a rákszűrésed eredménye. A műtét során azt kimetszették és elküldték szövettanra, úgyhogy ne aggódj. Nekem is volt ilyen műtétem.

A doki majd megnézi a kislányodat, de addig hiába rágod magad.

Ha rizikós lett volna, akkor nem engedtek volna hüvelyi úton szülni.

A haemangiomának pedig sok formája van. Ne aggódj ennyire!

Drukkolok nektek!

2013. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igyekszem nem izgulni annyira miatta, persze nem könnyű! Csak annyira sajnálom a kis gyönyörűmet! Lelkifurkám van miatta, pedig nem is tehetek róla :(((((
2013. máj. 30. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd el gyermek nőgyógyászatra, ott megmondják mi van, addig meg ne találgass, mert csak idegesítsd magad!!!
2013. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy sajnálod szegénykét. Reméljük semmi komoly.

Azért majd írd meg, hogy mit mondott a doki.

2-es

2013. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hisze ahogy Te is írtad, nem tehetsz róla! Remélem nem lesz semmi baj! :) Minden jót Nektek! :)
2013. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KINGA8711 válasza:
Szia. Mi lett végül?
2019. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aniko417238 válasza:

Szia esetleg fel lehet veled venni a kapcsolatot?az en kislanyom most 6 honapos es a leirtjaid alapjan neki is hasonlo polip van

Kivancsi lennek hogy ti hova mentetek vele? Illetve kellett e operalni?stb?

ápr. 17. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!