Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maxi Cosiban (autósülés,...

Maxi Cosiban (autósülés, hordozó, plüss fejtámasszal) alhat e napközben a 7 hetes babám, hogy az nem árt a gerincének?

Figyelt kérdés
Este alszik ágyban, de napközben nem tudom betenni, mert 5 percnél tovább nem marad benne, csak akkor, ha fent van, játszik, nézelődik. A hordozóban van, amikor én eszek, vagy valami dolgom akad, és abban viszem magammal. Imád benne lenni, és csak abban alszik el, pláne, ha hintáztatom benne, azt imádja. Remélem nem árt ez a gerincének, mert akkor sürgősen le kell erről szoktatnom. Védőnőnk szerint úgy van kialakítva, hogy kényelmes legyen a babának, tehát nem árt neki, nyugodtan altathatom benne napközben. Mi a véleményetek?
2009. okt. 6. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem próbáld meg átszokatni a kiságyába, esetleg kipróbálni babakocsiban elaltatni, mert egy ilyen pici babának még a teljesen vízszintes az egészséges, a hordozó hosszútávon megterhelő a gerincének, nem tesz jót neki.


Én 6 hós koráig autóban is mózesben szállítottam, nem hordozóban.


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznek az elottem szolohoz. 6 honapos koraig probaljon a leheto legtobbet vizszintesben aludni, az a legjobb a gerincenek. Igen, a hordozok ugy vannak kialakitva, hogy kenyelmes legyen a babanak, es nyilvan nem is artasz vele neki, ha fel-max 1 orat van benne napkozben, de ha most nem sikerul ot az agyikojaban vagy a babakocsiban alvashoz, kesobb neked lesz nehezebb dolgod. Arrol nem beszelve, hogy most meg konnyen hintaztatod, de majd ha fel eves lesz, ez mar nem lesz ilyen egyszeru. Es ha javasolhatom, az agyat csak alvasra hasznaljatok, arra ne, hogy ott jatsszon (mar amennyit egy 7 hetes babo jatszik :o)
2009. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, napközben nem akart az ágyában aludni, én meg túl fáradt voltam ahhoz, hogy harcoljak ellene, ezért a hordozóban aludt. Ez volt kb 2 hétig, aztán rájöttem, hogy ennek nem lesz jó vége. Neki sem jó (gerinc), meg nekem sem lesz az a későbbiekben,ezért nagy nehezen visszaszoktattam az ágyba. Figyeld, hogy mikor álmos, 2-3 ásítás után már biztos az, akkor rakd csak be az ágyba. Nálunk fokozatosan egyre többet aludt, egyre kevesebbet sírt. Kemény volt, de megérte. Már magától alszik el(4 hónapos), imádja a kiságyat, ha beleteszem tudja, hogy alvás következik. Csak alvásra használd, játszani ne. Kitartás.
2009. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mikor elalszik, akkor teszem át én a kiságyba, de nem kell 5 perc, és felébred! Ezt eljátszottam már párszor vele, de a vége mindig keserves sírás lesz, mivel annyira kimerült lesz. A játszás a játékai nézegetéseiből áll és nekik gagyarászik, el van maga benne jó darabig.:) Ha a kiságyba nem "játszhat", hova tegyük át ezt az elfoglaltságát? Játszószőnyegre? Más ötletem nincs.

2009. okt. 6. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Jatszoszonyeg, illetve az agy kozepere egeszen addig, amig at nem tud fordulni. Utana tilos az agyon hagyni. Mi gyakorlatilag a kezdetektol fogva a foldon eljuk az eletunket. :o)
2009. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma voltunk a Cseppek házába Budakalászon, és a doktornőt is megkérdeztem.. Azt mondta, hogy nyugodtan lehet benne a gyerek, hisz a gerince teljesen alá van támasztva, és nem ül! Ültetni tilos, de ezt én is tudtam. Ha nagyobb lesz, úgysem akar majd benne maradni, de addig nyugodtan lehet napközben benne, ha akar. Játszószőnyegre is teszem, de azért azt nem szeretném,hogy a földön legyen egész nap!:) Pláne, hogy nem paldófűtésünk van!
2009. okt. 7. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!