Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Budapestiek! Erre nem szokás....

Budapestiek! Erre nem szokás. Hogy gyereknapra a mama vesz az unokájának ajándékot?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Én ilyet nem hallottam még, biztos van aki megteszi, de mivel nem vagyok jóban az anyósommal, így az agyam idegbeteg lenne ettől. Főleg hogy a saját fiát sem hívta fel gyereknapon....:(
2013. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert a férjem anyja is ugyan így csinált.És kicsit fura.
2013. máj. 31. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten nőttem fel, egyáltalán nem tartottuk a gyereknapot. Ha volt valami program a városban, arra lehet, hogy elmentünk, de mivel szinte minden hétvégén csináltunk közös programot, nem volt ez különleges. Ajándékot, köszöntést sem a szüleinktől, sem a nagyszüleinktől nem kaptunk.

Most, a saját családdal sem gyereknapozunk, de persze ahány ház, annyi szokás, én nem tartom tragikusnak, ha a mama vesz valamit a gyerekeknek ilyenkor.

2013. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából vidéki vagyok, de azért válaszolok:) A mi gyerekkorunkban úgy volt, hogy ilyenkor pénzt kaptunk a nagyszülőktől, és abból mentünk programozni a szülőkkel. Dodzsemeztünk, körhintáztunk, ettünk-ittunk belőle. Ha elfogyott a pénz, a szülőket fűztük meg még pár körre:)
2013. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy én is hasonlóképpen akarom majd csinálni:)
2013. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás a gyereknapi ajándékozás. (Bár, az én anyósom minden alkalommal vesz valamit a fiamnak, én ettől vagyok ki, olyan mintha versenyezni akarna a másik nagyszülőkkel.)
2013. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kerria ***** válasza:
0%

Ez nem hely függő szerintem, hanem jellem.


Anyósom nem hozott a kislányomnak gyereknapi ajándékot, Anyukám igen...

2013. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok, budapesti, itt is nőttem fel, de soha az életemben nem kaptam semmit gyereknapra, még a szüleimtől sem, ahogy a párom családjában (ők vidékiek) sem volt ez szokás sosem. Nincs ebben semmi rossz, ettől még nem rossz az a nagymama aki ilyenkor nem vesz ajándékot.
2013. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a nagyszülőktől függ. Mi szegény családban nőttünk fel vidéken, de mindig elvittek minket a szülők a ringlispire, vagy hasonló, nagyszülőktől meg nyalókát kaptunk pl. Valami jelképeset, de nekem emiatt nagyon jó emlékeim vannak, és mindig úgy vártam a gyereknapot, mint a Mikulást. :)))

Ma már csak apám él, nem hívott minket, apósom a férjemet felhívta, anyósomtól pedig (elváltak) a fiunk kapott egy fa játékot.

Mi kivittük a vásárba, kapott fa csörgőt, 500 Ft-sat, meg egy másik 300 Ft-os fa játékot, és ennyi, de imádta a forgatagot. :) 11 hónapos.

2013. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy nőttem fel,hogy egy kis valamit mindíg kaptunk.Még az iskolában is osztogattak jégkrémet gyereknapkor.Mi is csak egy 2800ftos plüss játékot vettünk,de vettünk mert hát gyereknap.És nekem ez rosszul esett.
2013. máj. 31. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!