Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki az első szót...

Mikor mondta ki az első szót és mi volt az?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lányom 9 hónaposan, hogy pi.csa, utána jött a baba, ana, stb. ( a tévében hallotta pont az első szót) a fiam 7 hónaposan, hogy baba, utána hogy ana, apa, stb
2013. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Apa, 9 hónaposan.
2013. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!!

Én néha elfeledkezem magamról és mondok 1-2 csúnya szót, lehet, hogy a lányom első szava is ilyen lesz???

Jó lesz vigyázni, látva az 1. példáját.

2013. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Mivel én a babamamapapa szavakat nem tartom annak (bár sokan igen, és rettentő büszkék, hogy már 8 hónaposan mondja...- persze), szóval, félreérthetetlen igazi szó:

nagyfiam: 20 hónaposan, labda

lánykám: 11 hónaposan mondta, hinta

kisfiam: sokáig nem mondott szavakat, sőt a csak szavak ki is maradt, majdnem 3 éves volt, amikor azt mondta: "anya menjünk játszani" (hosszú "SZ"-ek ejtette, nem C-nek.... szóval "jásszani", de így is meglepődtem)

2013. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és onnantól kezdve 2 hét alatt behozta a többi 3 évest :)
2013. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A lányunk egyértelműen az apukájára használta 9 hónaposan az apa szót. A bababa, mamamama már kb. 6 hónapos korban ment, de azt nem a babára, vagy a mamára mondta, azokat én sem tartom szónak. Nem kötelező persze elhinni. Más kérdésnél is pontoztak már le azért, mert leírtam, hogy én 1 évesen mondatokban beszéltem. Az első születésnapomon már el tudtam mondani egy 4 soros mondókát.

2013. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányom: 12 hónaposan cica

Fiam: 15 hónaposan lámpa


Egyébként én is elég szkeptikus vagyok, a lányom 8,5 hónaposan ránézett az apjára, mondta, hogy "apa" és többször volt ilyen, aztán egy ideig nem használta. Szóval nekem még a tudatos baba apa sem feltétlenül tűnik tudatosnak- persze vannak kivételek, de annyian vannak a környezetemben, hogy mondták, "a kisfiam azt mondta tudatosan, hogy baba" (mert baba magazint néztek, és a képen tényleg baba volt, de később a macskára is azt mondta, hogy baba). Szóval nem mondom, hogy nincs olyan, aki tényleg 9 hónaposan kimondja az 1. szavát, de mondjuk 20-ból 1.

2013. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. a "papapabababamamamatetedededenenene" enyémeknél is kb 6-7 hónapos koruktól ment.

Nem mondtam, hogy nem létezik, az ismerősi körömben nem volt, és előzőhöz hasonlóakat tapasztaltam én is. És hasonlóan gondolom az egészet.

Nem tudom miért, nekem az anya, apa bár csodásak, nem igazán számítanak szavaknak, mert nem lehet egyből eldönteni, hogy tudatosan emberhez kötött, vagy csak úgy jön. Így egész más kategória a lámpa, labda, cica, hinta, kut(y)a stb, mert ezek teljesen félreérthetetlenek.

2013. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan a lámpa. Akkor még ámpa volt, de tudatosan használta. Utána jött minden szépen sorban, nagyon korán kezdett folyékonyan dumálni. Persze nem mondom, hogy teljesen tisztán is beszél, de be nem áll a szája egész nap. :)
2013. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10 hósan a lámpa :) Ezek szerint ez egy nagyon gyakori első szó :D
2013. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!