Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két napja köhög 3 hónapos...

Két napja köhög 3 hónapos babám, beteg?

Figyelt kérdés

Néha köhög egyet egyet és a nóziját is este ki kell szivni. Kérdeztem a védőnőtől aki azt mondta nem beteg mivel a váladék fehér ami kijön a nóziból. Akkor lenne gond szerinte ha zöld lenne. Másnál is előfordult ilyen tünet? Meg elég sokat tüsszög is.

Mindezt leszámítva olyan mint általában, boldog vidám jó baba :)


2013. jún. 2. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek ha betegek nem dőlnek ágynak, csak ha magas láttuk van, ugyan úgy pörögnek, jönnek mennek.

A védőnő nem orvos!

Én elvinn a háziorvoshoz, hallgassa meg, nézze meg a torkát... Az ő véleményére adnék.

2013. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen mi is így vagyunk....kicsit szörcsög az orra,köhintget,és kicsit tüsszög.....de semmi más tünet,jól eszik,jó kedélyű,kakil ,pisil....nincs nagy gond...én C VITAlMIN cseppet adok ilyenkor kiskanálból anyatejjel...és pici orrcsepp ,hogy feloldodjon ami a nóziba van....köhögni,2-3 tüsszenteni normális sőt kell a babinak,ezt dr néni mondta...nyugodj meg
2013. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint, amíg eszik jól, nagy baj nincsen! Viszont figyeljetek, hogy naponta többször szívjátok az orrát, előtte fújjatok neki sós tengervizes spray-ből. És nem igaz, hogy csak akkor van baj, ha színes a váladék. Az csak arra utal, hogy baktériumos fertőzése van. Ha vírusa van színtelen a váladék! Én már 2x voltam kórházban a babámmal, köhögött, folyt az orra és sajnos ráment a hörgőire, fulladt. Utóbbit észre sem vettük, annyira jókedvűen csinálta. Szóval én biztosan megmutatnám orvosnak holnap!
2013. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig elviszem orvoshoz ha köhög és folyik az orra. Nem is értem a védőnőt, hogy hogy mondhatott ilyet. Igen, ha színes a váladék, akkor bakteriális fertőzés is van.

Na de ki fogja meghallgatni a baba tüdejét? Talán a védőnő? A torkát is megnézi?

Nekem még egyszer sem mondta a doktornő, hogy feleslegesen vittem a babát. Ők is azt mondják, hogy vinni kell, hogy megvizsgálja. Én neki speciel jobban hiszek mint a védőnőnek. Mert mi van, ha mégis ráhúzódik a tüdejére? A védőnőtől úgysem kérheted számon amit mondott. Neked lenne lelkiismeretfurdalásod is, nem neki.

Ja, és az enyém is vidám baba volt annak ellenére, hogy alig kapott levegőt, és egyfolytában szörcsögött akárhogy szívtam az orrát. Még az étvágya sem csökkent.

2013. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ehhez a védőnőhöz se vinném többet a gyerekemet, ha a saját munkájában is ilyen nem hozzáértő. Csúnyább szót nem akartam rá használni.

Ha egy embernek folyik az orra, vagyis náthás, akkor beteg! Csak nem bakteriális, hanem vírusos fertőzése van és a vírusra nincsen gyógyszer. Olyankor csak tünetenyhítő gyógyszereket lehet adni. Ha zöldes-sárgás a váladék, akkor beszélhetünk bakteriális fertőzésről és annak van gyógyszere, mégpedig az antibiotikum.

Szóval valószínűleg egy vírusos fertőzése van a babádnak, de mivel csak 3 hónapos, ezért én mindenképpen megmutatnám a gyerekorvosnak, hogy vizsgálja meg!

2013. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!