Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a minimum ml, amit egy 7...

Mi a minimum ml, amit egy 7 hónapos beteg babának meg kell innia egy nap, hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akar enni, se inni. Csak a tápot, de abból is kevesebbet mint szokott. Két napja beteg, köhög, náthás, lázas. Már kapja a gyógyszereket.
2013. febr. 28. 15:38
 1/7 liony20 ***** válasza:
az én fiam egészségesen 210 ml evett 7 hónaposan de ha beteg akkor ő fogja megszabályozni hogy mennyit tud enni én azt tanácsolom hogy többször adj neki keveset... mondjuk óránként 30 ml... az én fiam is amikor beteg volt nem akart enni... de én is így csináltam így legalább volt valami a kis gyomrában de erőltetned sem szabad mert különben kihányja és az rosszabb
2013. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kgx50ml a folyadékszükséglet ha már szilárdat eszik. ha nem akkor kgx150ml,amiből 100ml tej/tápszer,50ml egyéb folyadék/tea,gyümilé
2013. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem, semmiképp nem erőltetem. Ő ki is köpi ha már elég.

Ő egészségesen sem egy nagy evő, legalábbis a körülöttünk lévő hasonló korú babákhoz képest. Egészségesen úgy 500-600ml tápot + egy kis főzi, gyümi amit eszik. 31-én lesz 7 hónapos és 7 kg. A születési súlyát megduplázta, szóval tudom,hogy rendben van így, csak amikor mindenki azzal dicsekszik, hogy bezzeg az ő babája milyen sokat eszik és már 5 hónaposan 7 kiló volt, attól kinyílik a bicska a zsebemben! :)

Most betegen tegnap 480 ml, ma 360 ml-nél tartunk, szerintem ma sem lesz több mint a tegnapi.

Csak annyi rosszat olvasok itt a kiszáradásról, hogy már tiszta para vagyok.

2013. febr. 28. 15:57
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyümölcsöt, főzeléket most abszolút nem kívánja. Két kanál szilva pürét tudtam ma belediktálni, aztán már fordult is el.
2013. febr. 28. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom pont 1 hete volt beteg, megfázott nagyon (11 hónapos). Sosem volt nagy evő-ivó, de most mikor beteg volt a tápszert egyáltalán nem fogadta el. Próbáltam itatni 10 percenként de így is napi max 1,5dl jött össze, reggel száraz volt a pelusa. 2. nap leszaladtam a dokihoz, megnézte lányomat és mondta, hogy egyáltalán nincsen kiszáradva.

Ezek a kiszáradás jele:

Behorpadó kutacs, karikás szemek, száraz ajkak, ráncolható bőr, acetonos lehelet. Súlyos jel ha nem vagy alig pisil, ha pisil akkor sötétet. A gyermek kedvetlenné válik, nehezen lehet felébreszteni, a bőre petyhüdt lesz.


Próbáld sűrűn itat, akár kanalazva langyos teát..ha bevezetted már a csirkehúst babádnál, csinálj neki egy húslevest, add hígabban akár a levét kanalazva. Lányomnak ez most bejött.

De ha kételkedsz menj le a gyermekorvosotokhoz és nézesd meg akár 2 naponta a babádat..mert a kiszáradás nem játék.

Jobbulást a babádnak és kitartást neked:)

2013. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok..még annyit, hogy lányom sem evett semmit..napi 150g szilárd ételt fogadott el 3 napon át. Nem erőltettem..gondolom fájt a torka..meg amúgy is..ha beteg vagyok Én sem eszek szinte semmit, csak vedelem a teát.:)
2013. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy!

Ma összesen 520ml tápot sikerült végül meginnia. Remélem ez nem olyan kevés. Volt este hasmenés, gondolom ez az antibiotikum hatása, szóval megy a probiotikum is.

Husit még nem eszik, még a főzelékekért sincs oda! :) Húslevesből evett már sárgarépát, az nagyon ízlett neki (még a megfázása előtt).

A rendelőbe nem szivesen viszem, mert holnap csak betegrendelés lesz. Oda semmiképp! Szerintem ezt is a rendelőben kapta el, hiába az egészségesen voltunk, egy ajtó van a két váró között és a védőnők folyamatosan jönnek-mennek és nyitogatják az ajtót. Hülye megoldás...

Max. ha látok jeleket felhívom a dokinkat, hogy jöjjön ki nézze meg.

2013. febr. 28. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!