Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell 13 hónaposra főzni?

Hogyan kell 13 hónaposra főzni?

Figyelt kérdés
Eddig olyanokat főztem,hogy pl krumpli+karfiol+husi egybe főzve és kész. De szerintem ehhez a kajához már "nagy". Mindent eszik már,mint mi,de mégis babásabbra kell csinálnom,mert tegnap is kapott csirkepörköltet nokedlival,nagyon ízlett neki kb 5 falatig. :( utána bontanom kellett egy üveges bébikaját. :( Ma is üvegeset fog kapni,mert komolyan mondom nemtudom hogyan főzzek Neki. :( Úgy szégyellem magamat. Ez a krumpli+zöldség variáció szerintem már nem jó Neki....
2013. jún. 2. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jól csinálod. azt add amit főzöl,csak neki jobban darabol szét,hogy könnyebben megtudja enni.

és az sem olyan nagy baj,ha még néha babakaját eszik

2013. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a mi kajánkból adok neki, de olyanokat főzök, amit ehet nyugodt szívvel, ha mégis jó fűszeres ételre vágyunk, akkor ő az előző napi "maradék"ból kap.

Ezeket szoktam főzni általában: Csikós tokány, paradicsomos húsgombóc főtt krumplival, sült hús rizzsel vagy krumplipürével, rakott krumpli, rakott kel, krumplifőzelék fasírttal, borsófőzelék pl pörivel, rizses hús, pásztor tarhonya, húsos tarhonya, spagetti, párolt zöldség valami hússal, rántott husi stb.. ezeket mind eheti, max magunknak utána sózzuk. :)

Már bátran adj neki ilyeneket, normálisan egy kiskanálnyit , imádni fogja! :)

2013. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lelkiismeret furdalásom van,hogy üvegeset kap sokszor. :( De amit én főznék az rosszabb,sima krumpli,cukkini,padlizsán összeturmixolva például.Nemtudom nem érzem már neki valónak. Megpróbálom azt adni amit mi eszünk.
2013. jún. 2. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is abból adok neki amit mi eszünk,csak összevágom picire vagy turmixolom.Ha olyat főzök amit nem ehet akkor vagy üveges bébikaját kap,vagy főzök neki külön pl paradicsomos krumplit husival (megfőzök 1 krumplit összetöröm,öntök rá saját készítésű paradicsom levet,és teszek bele apróra vágott főtt húst)
2013. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit szégyenkezel ezen?! Feleslegesen, magadnak gyártasz problémát.

Ez a "mi kajánkat eszi" sem úgy megy, hogy ma még natúr bébikaja, holnap meg már csülkös pacal...:) Kell az átmenet az ízeknél. Megkóstolta a "felnőtt" kaját, kóstoltasd vele bátran (persze, amit lehet), szépen át fog állni, hogy a házi kosztot egye, ne az üvegest.

Még csak 13 hónapos, ha a gyerkőcöd még inkább a babakaját igényli, nyugodtan adhatsz neki azt, ez nem verseny, hogy most már csak azért is azt kell ennie... Hidd el, egyre inkább az anya kosztja fogja érdekelni, mert ízesebb, változatosabb, mint a bébiétel.

2013. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is azt eszi, amit mi, de én azóta több főzeléket és zöldséges kaját főzök, és kevesebb fűszert használok. Amiket szeret nagyon: zöldborsó főzelék, zöldbabfőzelék, lencsefőzelék, tökfőzelék, finomfőzelék, spenót, mellé pörkölt, tükörtojás, fasírt. Különféle zöldséges, sajtos husis kaják krumplipürével, a tésztákat is megeszi, csak az szárazabb, az nem csúszik annyira...

Megy az majd ne aggódj...

2013. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!