Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tudnék ebből...

Anyukák, mit tudnék ebből főzni, hogy a 10 hónaposom is élhessen belőle?

Figyelt kérdés

Rizs, durum tészta, darálthús , sertés (tán) tarja, az a lényeg hogy szeletelt hús , csirkemell , tejföl , olaj , 2-3 hagyma, Liszt , tojás , virsli, pár szem krumpli (5-6) , kenyér , zsemlemorzsa, fűszerek kb ennyi


Nem akarok nagyon vacakolós kaját csinálni , viszont laktatónak kell lennie a párom miatt :) (pl rántott hús kilőve)


2013. ápr. 5. 18:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem élhessen hanem ehessen :)
2013. ápr. 5. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben voltam múltkor. Fogtam a sertés húst, besóztam, és beborsoztam, ez elég ízes is volt, be a serpenyőbe, kisütöttem, mint natúr húst, és gyorsan feldobtam mellé egy kis rízst. Ez pont elkészült, mire átsült a hús. Szerintem gyorsan megvan, és nagyon finom is, emellett laktató is.


Következő, ami szerintem gyorsan megvan. Aprítsd össze a hagymát, pirítsd meg, gyorsan rá a darált hús, kis pirospaprika, bors, só, kis ketchup ha van, és mindjárt kész a milánói szósz. Emellé kifőzöd a tésztát, teljesen finom és laktató kaja.


Következő:

Csirkemellet felkockázod, szintén bors, só, gyorsan serpenyőbe puhára főzöd, dobj fel rízst vegetás vízbe, utána a kettőt összekevered, és kész a rizses hús.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, hogy segített valamennyit.

2013. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs otthon valamilyen zöldség a krumplin kívül?


Evett már a kicsi tejfölt?


Én olyat csinálnék, hogy a krumplit karikára vágnám, beraknám egy tepsibe, rá a darált húst, fűszereket (só, pici bors, oregánó, pici majoranna) reszelénék rá sajtot. Ha a kicsi evett már tejfölt, raknék rá tejfölt is, ha nem, akkor nem.


Ha van otthon paradicsom szósz, akkor milánói, azt a kicsi is eheti, sajttal.

2013. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jesszus, most olvasom, hogy a pici is enne belőle. Akkor viszont törölve, bocsi.
2013. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejfölös csirkemell tésztával. Simán megpirítod a kockákra vágott csirkemellett, enyhén befűszerezed (só, bors, fokhagyma), tejföllel egyet rottyantod és összekevered a kifőtt tésztával. Ezt a pindúrka is eheti, ha a tejtermékek már be vannak vezetve :)


Magatoknak persze utánfűszerezed :)

2013. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Krumplis tészta, hozzá pedig a tarját lesütném fokhagymásan tepsiben.

Tarjából rizses hús!

2013. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hirtelen 2 dolog jutott az eszembe. 1:darálthúsból csinálsz húsgombócot,a főzővízből egy kicsit kiveszel,tejfölös habarással csinálsz rá egy szószt,magatoknak majd utánfűszerezed,tésztával vagy rizzsel is finom.2:a csirkemellet csíkokra vágod(nem baj,h már szeletelve van),hagymát pirítasz,lefehéríted a husit,leveszed a gázról.tejfölbe liszt,tojás,hozzákevered a husihoz.összekevered a kifőtt tésztával és összesütöd a sútőben,ha van sajt raksz rá,ha nincs,akkor nem.persze ízlés szerint fúszerezed.Szerintem a tarja még zsíros a picinek...
2013. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!