Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesemnek hogyan tudnék...

1 évesemnek hogyan tudnék változatosabban főzni? Elolvasnátok?

Figyelt kérdés
krumpli,répa,brokkoli,karfiol,cukkini,,saláta,cékla,husi.Ezeket adom,főzve. Hetente 3-4x bébikaja,azért,hogy változatosabban egyen! Ehetné,amit mi,de nemtudom hogyan kivitelezzem pl: ha eszünk rizseshúst,hogyan adjam? Mert sajnos a főzelékeket csak pépesítve eszi csak.Kenyeret,mindent csipeget már,de a főzelék egyenlő neki a péppel...
2013. ápr. 13. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy táblázat, ahol láthatod, hogy most már 1 évesen mennyi mindent ehetne már.

Az szerintem mindegy, hogy pépesítve eszi vagy sem, mert van baba, aki később fogadja el csak a szilárd falatokat.

Változatosan táplálhatod pépesítve vagy sem, az mindegy. A lényeg, hogy most már ne csak 6-8 féle ételen éljen.

Én amúgy minden apróra daraboltam, és idővel rájött, hogy kell elmajszolni. Ő is sokáig evett pépes ételeket, de akkor meg abba beleturmixoltam mindent, és simán nyelte mint kacsa a nokedlit. :)

2013. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bár ehet változatosan, de heti 3 4 szer jó ha főzeléket kap még...Abból ugye meg van amit szeret, van amit nem...Lehet adni neki levest esetleg összeturmixolva, tésztát, ha száraz kis tápszert önt bele, vagy főzz mellé szószt, hogy jobban lehessen turmixolni(rizses húst is így)....Rakott dolgok, gyümölcsszószos húsi...Közben adj neki falatkákat a szilárdabból, és előbb utóbb kedvet kap...Ha kap külön rágható dolgokat megtanulja, és simán megy majd ebédkor is...Ha nem kap mást át fog térni...
2013. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké,köszi,kenyérből és sajtból is már falatkákat kap és szereti enni,csak valahogy az ebéd nála az még pép,ha marad benne egy kis szilárd darabka akkor öklendezik.Ezért nehezebb azt adni neki,amit mi eszünk.
2013. ápr. 13. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 11 hónapos kislányom is a püréket eszi csak meg+reggelire kenyér, sonka, sajt darabkák. Ha a főzelékében marad egy szem zöldborsó vagy egy kicsit nagyobb krumplidarab vagy akármi, ő is öklendezik. Viszont amikor mi eszünk, kuncsorog mint egy kiskutya, és akkor bármit megeszik, amit adunk neki, akár nagyobb darabokat is. (igaz már 8 foga van). De spagettit is szokott kapni, rizseshúst, mindent, leturmixolva. Szóval, ha azt akarod neki adni, amit ti esztek, turmixold le az ő adagját.
2013. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó a Te babád miket ebédel?Tudnál segíteni,hogy mit főzzek neki? Ha mondjuk csinálok magunknak rakott krumplit,az hogy néz ki turmixolva? :)
2013. ápr. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!