Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés
Párommal nem tudunk megegyezni a keresztszülő személyében. Én a nővéreméket szeretném, a párom pedig a bátyját. Erre anyósom kijelentette, hogy legyen mind a kettő. De minek egy gyereknek ennyi keresztszülő? A párom pedig azt mondta, hogy ha a nővérem tartja a gyereket a keresztelőn, akkor a bátyja csak valami lapra kerülne fel. Milyen lapra? Nem vagyok ebben járatos. Hogy is van ez?
2009. okt. 7. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! nálunk is így van a nővérem a keresztanya, a párom öccse pedig a keresztapa. a keresztlevélbe mind a két k.szülő neve bekerül. A víz alá pedig én tartottam(római). Igy nálunk nincs vita, mindkét családból van keresztszülő.
2009. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ment a hajcihő, hogy most az én rokonomék -e vagy a férjemé? Egy -kettő- páratlan-páros? aztán döntöttünk. Férjem családjából lett egy házaspár (unokatestvére), mert így találtuk jónak. a következő gyereknél pedig az én családom a soros... :) Egyébként amiről írsz, az az, hogy keresztszülő csak 18 év feletti, megkeresztelt személy lehet. (katolikusoknál legalább az 1iknek kötelező katolikusnak lennie , de mostmár elfogadják az 1 kereszt-szülőt is) Ha nincs megkeresztelve és/vagy nem katolikus, akkor csak tanú lehet. Tehát aláírja a papírokat, mint tanú, de ő nem számít kereszt-szülőnek.

2009. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez igy van. Egy keresztanya és egy keresztapa kerül a keresztlevélbe, az akit ti választotok, és nem probléma hogy nem férj és feleség vagy nem egy családból valók.
2009. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell,hogy férj-feleség legyen.

Legyen a nővéred a keresztanya, a sógorod a keresztapa. Ennyi.

2009. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk anyu azt mondta,hogy régen az volt a szokás,hogy első gyereknél a lány (anyuka) oldaláról lesznek a keresztszülők,így a nővérem lett a keresztanyja.Keresztapát nem választottunk,mert a tesóm még nincs férjnél és az élettársa túl megbízhatatlannak tűnit.A páromnak nem volt ellene kifogása.(a párom tesójának az első gyerekének sem mi vagyunk a keresztszülei,hanem a felesége húga).Majd a másodiknál az ő rokonai lesznek.
2009. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én is így akartam. De anyós addig rágta a férjem fülét, míg a párom is ellenem fordult. Már tele van a hócsukám a témával. Legszívesebben nem is tartanék keresztelőt!
2009. okt. 7. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi aszerint választottunk, hogy ki fogja őt ténylegesen segíteni a kereszténységében. Azt választottuk, aki maga is hiteles keresztény. A sógoromat.
2009. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy legyen a sógorod és a nővéred, vagy vigyorogjatok az arcukba és válasszatok balami baráti házaspárt, vagy akár egy barátot és egy barátnőt. Lehet, hogy nem így terveztétek, de jobb mint a családi háború.
2009. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de inkább azt kell nézni egy keresztelőnél, hogy a kicsi vallásos nevelését ki tudja jobban biztosítani. Végülis ezért van...
2009. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem testvére és felesége lett a keresztszülő.

Akik lesz@arják a gyereket, hónapok óta nem látták.

Inkább lett volna az unaokatesóm, aki majdnem minden nap bejön megnézni minket, de hát anyós....

Olyat válasszatok, aki látogatja a gyereket.

Sztem jó lenne ha a nővéred és a férjed bátyja lenne a keresztszülő.

2009. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!