Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés
Szóval a férjemnek is van testvére és nekem is! Első babánk lesz! Sógornőmet elhagyta a férje, egyedül él! Tesómnak menyasszonya van, jövőre esküvő. Nem tudom,hogy mi a szokás, hogy első babánál kinek a családjából illik keresztszülőt választani, de arra gondoltam,hogy a sógornőm lenne. Sajnálom,mert egyedül van, mielőtt elhagyta a férje ő is akart nagyon babát. Tesómék meg csak ott vannak egymásnak, neki ott lesz az esküvő is stb. és a 2. gyereknek ők lennének természetesen. Csak tesóm menyasszonya már valamelyik nap elejtett egy mondatot a bátyámnak,hogy spóroljál a keresztgyerekre! Nem akarom őket megbántani, de tudom,hogy a férjemnek is jól esne, ha a nővére keresztelné meg! Ti hogy döntenétek?
2011. máj. 11. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben a sógornő lenne a keresztanya! De attól még a keresztapa lehet a bátyád!
2011. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt úgy nem szeretném. Az biztos rosszul esne a másik sógornőmnek (tesóm menyasszonya, akkor már feleség ugye)!

2011. máj. 11. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az én szüleim ebből annak idején nem csináltak gondot. Keresztapám nincs is, csak keresztanyám. Ő nem rokon, csak egy barát volt. Akiről egyébként semmit nem is tudok a nevén kívül. Kb 20 éve nem is láttam.

Nálunk még az is probléma lehetett volna esetleg (ennyire nem értek hozzá), hogy apám családja református, míg anyámé katolikus, bár nem túl vallásosak.

2011. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy rosszul esne neki. az ilyesmit meg lehet beszélni. Ha akartok még babát, fel lehet ajánlani nekik, hogy a következőnél Ők lehetnek a keresztszülők. Ha nem, lehet a sógornőd és a tesód, attól a tesód menyasszonya még érezheti magát keresztszülőnek. Nálunk úgy van, hogy a húgom és a sógorom a keresztszülők, pedig mindketten párkapcsolatban élnek. Így 4 keresztszülő van nálunk. De az én keresztlányomnál is ilyen vegyes a dolog, nem a férjem a keresztapja, de akként kezeli.
2011. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia,


mi pontosan ezért nem a családból vagy a testvéreink közül választottunk keresztszülőt!! mivel a férjemnek nem volt annyira fontos a személye én a legjobb barátnőmet választottam, aki az esküvői tanúm is volt és egyszerűen Őt éreztem a legtökéletesebb választásnak!! végig mellettem volt a terhességem alatt is, már a pocakban is imádta a kicsit, nem beszélve arról, hogy tizen éve barátok vagyunk már és tudom, hogy Ő mindig itt lesz nekem. méltónak találtam erre a megtisztelő szerepre a családunkban és be is igazolta, hogy jól választottam. 2,5 éves a fiunk és imádják egymást :)


Ági

2011. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A keresztszülőknek nem muszály férj és feleségnek lenni.Lehet úgyis h a férjed tesója és a te tesód legyenek a keresztszülők.
2011. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem muszáj rokont választanod. Nekem is csak ismerősünk. Semmi féle rokoni kapcsolat nincs köztünk.
2012. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!