Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba kaphat tejet...

1 éves baba kaphat tejet tápszer helyett?

Figyelt kérdés

A fiam 1 éves. Tápszert eszik elalvás előtt és éjjel 1x.

Most beteg, a tápszer elfogyott, és a patika, dm, rossmann is 2x1/2 óra séta. Nincs kocsink, tömegközlekedés nem jár ezeken a szakaszokon, az idő pedig borzalmas. A fa azt sem tudja, merre dőljön, az eső folyton esik.

A férjem dolgozik, vezetni nem tudok.

Szerdáig kéne kihúznunk, akkor időjárástól függetlenül mennünk kell vérvételre.

Szerintetek vigyem a beteg gyereket esőben sétálgatni ezért, vagy nem lesz baja 4 adag tejtől?

Ivott már, bírja a szervezete, nem volt allergiás tünete.


Köszi a válaszokat!


2013. jún. 3. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem allergiás rá adj neki de szerintem forrald fel elötte.
2013. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdése először is, hogy mi a betegsége? Tehát miért beteg?

Ha meg van csak fázva és nem allergiás a tehéntejre, akkor igen, egy 1 éves gyerek már kaphat tehéntejet, de fokozatosan kell bevezetni. Tehát nem egyszerre, egyből nagy adagot. És nem az összes tápszer helyett. Tehát ha napi 2-szer iszik tápszert, nem igazán jó, ha te most mind a kétszer egyből tehéntejet adsz neki és ráadásul rendes adagot. El kell telnie egy kis időnek, amíg megszokja a tejet és te is kitapasztalod, hogy egyáltalán bírja-e vagy hogyan reagál rá. És az sem biztos, hogy elsőre meg fogja inni.

És azért kérdeztem, hogy miért beteg, mert ha mondjuk hasmenése van, akkor viszont nem szabad tejet adni, mert az fokozza a hasmenést!

De ha nincs hasmenése, akkor elkezdheted neki bevezetni a tehéntejet is.

Nincs egy rokon vagy szomszéd vagy ismerős, akivel tudnál tápszert vetetni?

2013. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szedése alatt és hasmenés esetén valóban ne kezd el bevezetni a tehéntejet!

Ezeket leszámítva nyugodtan adhatsz neki. 2,8%-os vagy 3,5%-os tejet adj. Először mindenképp forrald neki, a boltit is. Én felesbe adtam a gyerekeimnek először, 1 dl víz, 1 dl tej.

Este és reggel is kaptak, mert ugye már csak akkor kaptak tápszert is, semmi bajuk nem lett.

Sőt, ha megissza a tejet, nem is kell neki többet tápszert venni, esetleg kakaót is tehetsz bele neki, vagy karamellként is elkészítheted, ha sima tejet nem inná meg és nincs tápszered.

2013. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Most néztem, hogy írtad, ivott már tejet. Akkor miért lenne baja? De én csak reggel és este adnám neki, napi négyszer sok lenne szerintem, nem csak neki, de talán még egy kisiskolásnak is.

A tápszergyártóknak meg ne dőlj ám be:)

2013. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tápszerről tejre való átállást nem biztos, hogy célszerű egy betegség alatt megejteni.

Levegőzéssel nem lehetne egybekötni a tápivásárlást? Vagy annyira beteg?

2013. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Patikában is tudsz venni tápszert. A többit előttem megírták.
2013. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem napi 4 adag tej, hanem ma 2 és holnap 2. :)

Csak megfázva van és orrot szívunk, rossz kedvű, nyűgös, semmi komoly, nem megy a hasa és nem kap gyógyszert.


A család messze lakik (50 km), barátaink meg csak szintén autó nélküli kisbabások vannak.

Meg lehetne oldani levegőztetésként, a baj az, hogy szinte folyamatosan esik az eső. A patika is ott van a dm mellett, az is 2x fél óra.


Megpróbálom este jól megetetni szilárddal, hogy kevesebb kelljen belőle, és ha valami nem stimmel, holnap elmegyünk akármilyen is az idő.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


Esetleg az jutott még eszembe, hogy tejpép van itthon, ízesített vaníliás, az esetleg jobb lenne hígabban?

2013. jún. 3. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!