Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik szoptattok, de...

Anyukák akik szoptattok, de kevés a tej és tápszerrel pótoltok, volt valamilyen változás a babával amikor először adtátok a tápszert?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy elfogadta? Nem fájt a poci tőle? Nem lett székrekedés stb? 5 hetes a babám,szopizik,de estére minig ugy érzem mintha nem igazán tudna jól lakni.Van amikor óránként is felkel éjjel,és szopizik. Nem igazán szeretnék tápszerhez nyúlni,de már hulla fáradt is vagyok és néha ugyérzem nem elég neki a tej. Pedig amugy gyarapodunk,de 2 óránál többet nem bir ki. Segitenétek?
2009. okt. 7. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez átmeneti állapot: hamarosan nőni fog a tejtermelésed. Igyál rendesen folyadékot.

Ha egyszer elkezded a tápszert, előfordulhat, hogy a babád nem fogad el többé cicit. Onnan ugyanis sokkal nehezebben kapja meg, mint a cumiból...

2009. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem adnék tápszert. a saját esetem miatt. Nekünk azért kellett tápszer, mert egyáltalán nem hízott, kevés volt a tej. Hozzáteszem iszonyú nehezen is ürült, nagyon melóznia kellett, hogy kicsit is eredményes legyen. Amikor először kóstolta végigbőgtem, mert mikor rájött, hogy kaja elkezdett habzsolni, hogy végre kajához jut, viszont ezek után csak ímmel-ámmal szopott, és négy hónaposan sztrájkolt és nem szopott tovább. ha mégis tápszert akarnál neki adni akkor próbáld kanállal vagy pohárból, ami tudom macerás, de nem lesz olyan következménye mint nálunk, bár vannak babák akiknek a szopását nem zavarja be a cumisüveg. Egyébként nem lett székrekedése, nem fájt a hasa sem, csak onnantól zöldet kakilt.
2009. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Megpróbálom akkor mellőzni a tápszert. Inkább szoptatom igénye szerint,mert végülis mi gyarapodunk, heti 30-35 dkg-ot hizunk ami a védőnő szerint nagyon is jó. Csak hát biztos ismeritek ti is azt az érzést amikor ugytünik hiba eszik mégis éhes. Mégegyszer köszi hogy irtatok!
2009. okt. 8. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi hasonló helyzetben voltunk. A kislányunk két hetes kora óta hasfájós volt, 4.-5. héten gyanakodtunk arra, hogy kevés neki a tej, mivel sokat sírt, főleg este, és tényleg üres volt a cici!Így alkalmanként, heti 2-3-szor kapott este egy kis tápszert pótlásként. Elfogadta, nem volt székrekedése, de továbra is fájt a hasa és nagyon sokat bukott.Küszködtünk kb. 3 hétig,aztán elkezdetem gyakrabban szoptatni és egyre több lett a tejem. Azóta csak szopizunk. Én is féltem, hogy a cumisüveg miatt nem fog majd szopni, de épp ellenkezőleg: annyira elfelejtette azt a pár tápszerevést, hogy most teát akartam neki adni cumisüvegből,de nem kell neki,maradunk a kanálnál.

Amit én tanácsolni tudok, ne idegeskedj, ha szépen gyarapszik, biztos nincs gond. Szoptasd ahányszor csak kéri,igyál sok folyadékot, én szinte minden nap megiszok egy pohár alkoholmentes sört, pedig eddig utáltam, lehet, hogy az is segített.

Minden jót nektek!

Üdv: 3,5 hós anyuka

2009. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!