Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem hogy 11-12...

Leírnátok nekem hogy 11-12 hónapos babátok miket tud?

Figyelt kérdés

mindenre kiváncsi lennék,ami csak az eszetekbe jut!


Nagyon köszönöm azoknak,akik válaszolnak


2013. jún. 5. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia! 10 és fél hós: 8 hósan kezdett el forgolódni, 2 héttel később mászott, még két hét múlva felült, azután egy héttel felállt, tapsizik, tánci-táncizik, gagyarászik, nézi az órát, ha kérdem, hogy a tikk-takk óra :)
2013. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
most 15 hónapos, visszaolvasok a babanaplóból: kapaszkodva lépeget, formabedobóba beteszi a hengert, még csak azt, hozza a könyvet, ha elkezdem mondani a verset, ami abban van, névről felismeri a babáit, állatokat, mutatja, képeskönyvben is, testrészei közül néhányat, fej, haj, láb, has, ki-be pakol dobozból, háttal lemászik a kanapéról,felismeri az apukája hangját a telefonban, puszit ad a tükörnek, kiválasztja a játékot, amit megnevezek, piros labda, kék csörgő stb...
2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
tapsolás, pápázás, illetve már önállóan járt mikor nem volt még 11 hós.
2013. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gyönyörűséges ***** válasza:
50%

6 hónaptól maszott

7 hónaposan felterdelt,felallt

8 hónaposan stabilan ült

10 hónaposan tapsolt,apa,baba,guggol

11 hónaposan oldalazva,butor mellett jar,ágyról ügyesen lemaszik tolatva,guggolasbol felall kapaszkodas nelkül, csip-csip-csóka,pápá,kip-kop,tapsol,gagyog,ANYA, mama,

12 hónaposan elindult,egyedül jar,mutogat,mesekönyvben emlekszik a gyakran latott,ismetelgetett figurara ramutat.


Nagyjabol ennyi jutott eszembe :)

2013. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Kislányom 10 hónapos. Pápázik, táncizik, forog, gurul, négykézlábra áll és úgy hintázik onnan visszaül, feltérdel a kiságyban, megismeri az állatkáit névről, főleg a cicát és a kutyát, ritkán mondja, hogy vau, már pár hónapja mondja, hogy baba, ismeri a lámpa, mikulás, óra, anya, apa, mama szavakat, de csak félig mondja ki. Megismeri a kedvenc meséit a tv-ben. Párszor már adott puszit, odanyomta a kis száját az arcomhoz. Esténként mondom neki, hogy megyünk pancsizni, már tudja, mit jelent és nagyot nevet, mert imád meztelenkedni :)! Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Kisfiam két nap múlva lesz 11 hónapos. Bútorok mellett feláll és lépeget. Integet, ha mondom, hogy pápá, tapsol, ha mondom, hogy tapsoljon. A telefont a fülére teszi, ha mondom, hogy halló. A könyvében megmutatja a halat, a kacsát, a békát, a tigrist, a babát, a virágot, a labdát, a csigát, az órát, kutyát, a madarat, a pillangót, ha kérdezem, hogy hol vannak ezek. Mondja, hogy baba, mama, tente, tütü, jajj, ajajj. Ha megkérem pl, hogy engedjen el valamit, akkor mondja, hogy nene. Ha megkérem, hogy ne húzkodja a fiókot, mondja, hogy dede.
2013. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 16 hós, de azért leírom :)


3 hónaposan fordult hátról hasra és vissza

5 hónaposan mászott

6 hónaposan felült

7 hónaposan kapaszkodva felállt

8 hónaposan integetett, kukucskált

10 hónaposan táncizott, kacsintott

11 hónaposan mondta, hogy hamham, nemnem

13 hónaposan elindult, rá pár napra kapaszkodás nélkül felállt, megmutatja hol van a haja, orra, szája, füle, pocakja, fütyije :) Állatos könyvébe megkeresi azt az állatot amit mondok neki.

15 hónaposan utánoz, pl fürdésnél ha látja én hogy mosakszok, ő is próbálja csinálni.


Azóta itt leragadtunk :)

2013. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi01 ***** válasza:
50%
7 hónapoisan felállt, 9 hónaposan elindult. Pá pát int,tapsol,puszit ad,táncol,fel és le mászik az ágyról,betudja kapcsolni a tvt taviranyitoval es anelkul is,magnot is bekapcsolja,ha mondom halló füléhez rak egy targyat, ha mondom csücsülj le akkor leül a kisszékére,hol a labdád? Akkor idehozza, hol van Dumbo( mesekönyv) akkor hozza a könyvet,hol az autó, hol a füled ezeket mutatja. Modom ham ham akkor tudja h kajcsi van,ha mondom locsi akkor siet a furdoszoba felé,reluxat fel lehuzza , most ennyi jutott eszembe,beszélni nem agyon csak mama papa,most 13 hónapos lesz.
2013. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat csajok, anyukák! :)


Az én kicsim, jövő hónapban tölti az egy évet. Azért kérdeztem,mert bár eddig se a védőnő,se a gyerekorvos nem mondta,de úgy érzem le van maradva. Tudom,nem szabad mások csemetéihez hasonlítani a sajátunkat... de...


Amiket jelenleg tud: ülni,állni, kapaszkodás nélkül állni kis ideig, önállóan megtesz kb 3-5 lépést aztán elesik,de szépen kikorrigálja. játékon a gombot szépen megnyomja, már nem csapkodja hogy zenéljen,hanem tudja hogy meg kell nyomni. Integet, tapsol,ha odaadom neki a mobilomat,hogy megnézhesse ( ez a kedvence ) akkor a füléhez rakja. Még itatópohárból iszik, mert a pohárból nem megy, de az itatóból sem tud egyedül inni. megfogja szépen, de nem tudja,hogy meg kell dönteni. csak sajátos baba nyelven beszél,néha mondja hogy mama apa anya,de szerintem ezek inkább utánzások,mint tudatosan. mindent a szájába vesz, érti a nem, nem szabad szavakat, akkor megtorpan,de akkor is a szájába veszi ha 15.000 szer rá szólok.

Elven gyerek nagyon, de úgy érzem le van maradva. Szerintetek?

2013. jún. 7. 06:06
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Miért lenne lemaradva a babád? Ne várd, hogy 1 évesen mondatokat mondjon neked! Mozgásfejlődésben meg pláne nincs lemaradva, hogy már tesz önálló lépéseket! Ne aggódj, teljesen jól fejlődik, pláne, hogy a védőnő sem mondott ilyet, hogy nem fejlődik jól!
2013. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!