Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik egyedül vagytok...

Anyukák, akik egyedül vagytok otthon és már kb.6 hónapos a babátok, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogyan telik a délelőtt,hogy tudjátok megoldani a házimunkát és amellett ki mennyit és mit játszik/foglalkozik a 6 hónapos babájával? Azért érdekelne,mert kicsit furdal a lelkiismeret,hogy talán nem játszom eleget a babámmal,de hát a házimunkát is el kell végeznem(főzés,mosás,takarítás,stb.)és nincs időm csak a babával lenni.De gondolom más se egész nap csak a babáját babusgatja? Nálatok ez hogy megy?
2013. máj. 31. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Házimunkára napi 1 órát szánok,ebben főzés is benne van,ezt a délutáni alvás alatt csinálom.

alszik egyszer délben (most),ilyenkor netezek,pihenek,és egyszer délután,ilyenkor főzök,takaritok.

Mostni a gép mos,3 perc berakni,elinditani,5 perc kiteregetni,addig elvan a játszószönyegen.

2013. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 7 hós a kislányunk. Eddig hozattuk az ebédet, de már nagyon unom azt a kaját, így főzök. Sajnos külön épületben van a konyhánk, ezért döntöttünk anno a rendelés mellett. A jó idő beköszöntével amíg én főzök, addig a babóka el van a járókában (udvaron, rálátok) vagy ha úgy jön ki a lépés, akkor alvás időben főzök. (például most, Ő a babakocsiban alszik)

Heti egyszer takarítok, Ő olyankor el van a földön, játszik, beszélgetünk, szóval ezzel nincs gond. Teregetést, vasalást "együtt" csináljuk, viszem magammal minden hová a házban. Ha eszek, akkor is ott van a pihenőszékében. Ha füvet nyírok, vagy kint van dolgom az udvaron akkor Ő a babakocsiból figyel. :)

Játékra jut idő, úgy érzem kafa minden! :)

Már veszettül kúszik, így nyilván jobban oda kell rá figyelni, mint korábban, és ez egyre nehezebb lesz, de valahogy ezt is össze tudom majd hangolni a ház akörüli dolgokkal.

2013. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggel felébred akkor benne hagyom még az ágyában "ébredezni". Addig indítok egy mosást ha kell. (ez nem minden nap van). Aztán felöltözünk, reggelizik, amig Én eszek addig Ő is ott van a konyhában. Utána lerakom a földre, jön megy (7,5 hós már mászik), eljátszik.

Ha akkor főzök amikor ébren van, akkor ott ül az etetőszékben és néz engem :) De van hogy megvárom amig alszik.

Az egyéb felmosás, porszívózás,mosogatás stb. dolgokat akármikor megcsinálom , mert berakom a nappaliba a járókába és szépen elvan benne. Ha végeztem kiveszem és játszunk.

2013. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Unatkozom egész nap, szörnyű.

A házimunka napi max. 1-1,5 óra, a gyerekkel se vagyok 24 órában, hagyom egyedül is játszani, sokszor az is elég neki, ha mellette vagyok.

Nekem nagyon unalmas és monoton, hogy minden egyes nap ugyanúgy telik.

2013. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!