Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Tápszert kiadnak recept...

SOS! Tápszert kiadnak recept nélkül 3 hónapos babának? Ha igen, mit kérjünk?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra elkezdett apadni a tejem. Az esti fejésnél alig 10 mlt tudtam csak kiszedni. Fiam itt ordít, mellre tenni már nem tudom, pár szívás után kiköpi, majd tátog és sír. Mit csináljak? Hasa nem fáj, kap Coliefet, kakát is kinyomtuk már belőle, ma nem ettem semmi puffasztót se tejterméket.
2013. jún. 5. 21:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Látom megjelentek az okos anyukák.Semmi baja nem lesz a tápszertől.Azért nem leszel sz@r anya mert csillapítani akarod az éhségét ne aggódj.Tescoban van sok fajta.
2013. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%

Kedves lepontozott anyukák! Igazatok van, de mégis ti vagytok lepontozva! Azért ilyenkor el lehet gondolkozni, hogy miért sok a tápszeres baba! Nem azért, mert nem lenne anyatej, hanem mert a mai világban olyan kézenfekvő a tápszer!

Kdves kérdező félre ne érts! Ha jónak látod adj tápszert, ettől nem vagy kevésbé jó anya, hiszen a babádért teszed! Én azokat nem értem, akik lepontozzák azokat, akik a szoptatással kapcsolatban adnak jó tanácsot!

2013. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Akkor fejek tovább. Köszönöm mindenkinek!
2013. jún. 5. 21:52
 14/25 A kérdező kommentje:
Juj, nem akarok bele menni az anyatej vs. tápszer témába, egyszerűen ötletem nincs, hogyan segíthetnék rajta. Súlyilag eddig is épp a minimumot hozza, így már régóta aggódok miatta, fejek is, hátha az a gond, de ilyet még nem tapasztaltam, hogy ennyire sírjon, ennyire tehetetlen legyek. Lepontozni nem fogok senkit, én értékelem a segítség nyújtást.
2013. jún. 5. 22:00
 15/25 anonim ***** válasza:
66%
A fiam ugyanennyi idős volt,amikor feltettem szinte ugyanezt a kérdést. A párom felajánlotta,hogy elmegy és hoz tápszert. Aztán azt mondtam,várjunk,nézzük meg,hogy mi lesz. Addig vártunk,míg a fiam el nem aludt,reggel fel nem kelt és indult egy új nap. Ennek már 10 hónapja és még mindig szoptatok! Én nem ellenzem a tápszert,de nem mindig ennek kell az első megoldásnak lennie! Lehet,hogy a babádnak fáj a hasa,vagy csak egy jó nagy büfi/puki kínozza. Az is lehet,hogy fáradt. Én rájöttem,hogy akkor csinálta (és csinálja a mai napig! ezt a sírós elfordulós,tekeredős,cicikiköpős dolgot,amikor nem kell neki.
2013. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Bármelyik gyógyszertárban lehet venni tápszert recept nélkül.

Hiába a sok szaporítási praktika, a baba most éhes, most nincs teje az anyukának. Komolyan éhesen üvöltse végig az éjszakát?! Meg egész éjszaka szoptasson?! Meddig kínozza a kicsit, amíg beájul az üvöltéstől?

Az, hogy az anyuka tápszerrel kiegészít, nem jelenti azt, hogy teljesen abbahagyja a szoptatást/anyatej adását.

Ha úgy érzed, szükség van tápszerre, irány valamelyik tesco, ügyeletes patika, a baba nem éhezhet!

2013. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babámnak vettem tápszert, betettem a spájzba, hogy legyen, ha úgy érzem kell! Nem használtam, de ha úgy érezném a mostani babámmal, hogy mindent megtetttem mégsem elég az anyatej, akkor nem haboznék tápszert adni! Szívügyem a szoptatás, de annál sokkal fontosabb, hogy a baba, mama nyugodtvés boldog legyen!
2013. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Visszautasítom a vádakat, hogy rögtön tápszerért nyúlok! Mindent meegteszek, pedig már az elejétől gyötrelem a szoptatás. Sebes lapos mellbimbók, véres bukások, mellgyulladás, ráadásul az első két hónapban cicifüggő volt totál, állandóan szopizott, pedig ordítani tudtam volna gyakran, még mindig fáj sokszor a szoptatás pedig járt nálunk tanáxsadó is de neki sem volt ötlete. És csak most jutottam el oda, hogy utána nèzek a tápszereknek...
2013. jún. 5. 22:18
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a tejjel van itt a gond,hanem a hasa fáj.

Hiába adod neki a Coliefet.Nekem ezek a dolgok amiket leírtál erre utalnak.Az én lányom is ugyan ezt csinálta.

Kiderült,hogy borzasztóan fájt a hasa.

Próbáld meg mégis csak mellere tenni,vagy fejni neki és odaadni!

Kitartás!!

2013. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi idősen mivel én se tudtam ennél többet fejni,mert beállt a kereslet kínálat. Még az első 1 hónapban fejtem akkor egy mellből 160 ml is lejött szopi után. Onnantól nem fejtem ,csak egyszer próbálkoztam mikor el akartam menni itthonról és fél óra szenvedés után se bírtam többet fejni (mellszívóval) kézzel tudtam volna szerintem.


Szerintem is a hasa fáj! Vagy nem ettél olyat amitől megváltozott a tejed íze? Fokhagymás vagy túl fűszeres dolog? A hasa is fájhat. Ha régóta használt Coliefet attól is lehet,hogy már hozzászokott.


Nálunk ennyi idősen 2 hétig tartott a növekedési ugrás ,majdnem óránként cicizett a picim.

2013. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!