Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépek házilag?

Tejpépek házilag?

Figyelt kérdés

Vízből és kukoricadarából illetve búzadarából is lehet tejpépet készíteni 11 hónaposnak? Ha igen melyikből érdemesebb vagy finomabb?

Ilyenkor a vizet ugyanúgy fel kell forralni mintha tejjel csinálnám és egy kis cukrot is érdemes beletenni?


2013. jún. 7. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak grízből csináltam, a kukoricadarát sajnos nem ismerem.

A vízhez adtam egy kis grízt, ezt puhára és sűrűre főztem. Egy csipet cukor mehet bele, de ha utána pépesített gyümölccsel (banán, barack, cseresznye) hígítod, nem szükségszerű.

Ha natúrban akarod készíteni, akkor a sűrű grízpépet bekevert tápszerrel, anyatejjel lehet hígítani a megfelelő állagig.

A fiam imádta.

2013. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt hány hós kortól adjátok a babáknak?
2013. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem leghamarabb mikortól lehet? Előző voltam. :)
2013. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy be van vezetve a glutén (természetesen, ha nem allergiás), mehet.

Én már 6-7 hónapos korban adtam neki, ugyanígy készíthető rizsből is. Egy remek módja a felesleges, esetleg lefagyasztott anyatej felhasználásának.

Bármilyen gyümölcsöt is bele lehet keverni.

2013. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én búzadarából már készítettem, így:

50 gramm darát felfőztem 250 ml vízzel, amikor elkészült raktam bele reszelt gyümölcsöt és higítottam egy kis tápszerrel. (Állítólag a tápszert nem szabad forralni, ezért azt utólag tettem bele.) Ennyiből elég sok pép lesz, akár két adag is. Ha raksz bele gyümölcsöt, a cukor elhagyható. Én már adtam a 6 hósomnak, igaz már 4 hós kora után elkezdtük a hozzátáplálást.

2013. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
rizspehelyből, kukoricadarából, búzadarából, zab-köles-hajdina, bármelyik, ha gondolod, 11 hósnak már félig tej-félig víz kombóból is adhatod, ha nincs allergia a családban, és gyümivel, fahéjjal, almával, bármivel ízesítheted. Vannak olyan pelyhek, amik elkészítéséhez elég, ha felforrósítod a folyadékot, ráöntöd, és csak állni hagyod pár percig. A rizspehely pl. ilyen. De van, amit érdemes felfőzni, pl zabpehely, és az olvadópelyhek. Cukor helyett én inkább Steviát teszek édesítőnek. Természetes, növény alapú édesítő.
2013. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!