Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert, vagy nevezzük úgy:...

Tápszert, vagy nevezzük úgy: folyékony tejpépet 1 évesnek hogyan tudok előállítani házilag?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék több por alapú "mesterséges" táplálékot adni a gyermekemnek, viszont tízóraira, uzsonnára és vacsi után, de elalvás ellőtt még igényli a folyékony, ám laktató táplálékot. Tejem sajnos nincs. Tudnátok nekem olyan javaslatokat, recepteket írni, amivel helyettesíthetném a tápszert, tejpépet?

Köszi előre is!



2013. máj. 11. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ilyen nincsen,nem hiába találták ki őket..
2013. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Elkezdheted bevezetni a tehéntejet, ha gondolod!
2013. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

van a neten sok házilak készített tápszer recept


Hozzávalók 1 adaghoz:


100 ml víz, 7 g rizspehely vagy étkezési keményítő, 100 ml pasztőrözött tej (3,5% zsírtartalmú), 7 g cukor, 3 g csíraolaj

Energiatartalom: kb. 600 kJ (140 kcal)

3 g fehérjét, 7 g zsírt és 18 g szénhidrátot tartalmaz


Elkészítési idő: kb. 10 perc

2013. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezek mind mesterséges termékek nem tudod házilag előállítani. Próbálj több szilárd ételt adni és akkor talán be éri egy üveg kakaóval, tejjel. Az igazi házi tehéntej nagyon laktató, én is jól lakok egy bögrével, ha nincs vele gond akkor vezesd be azt. Védőnő is biztos segít, hogyan csináld. Legalább is az enyém segített mindent úgy megoldani ahogy én akartam.
2013. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Igen, nem hiába találták ki. Haszonszerzés céljából. :) Egyébként a sűrűbb tápszerek, tejpépek alapja gríz, rizs vagy szentjánoskenyér-liszt. Gondoltam ezekkel az alapvető alkotóelemekkel lehetne kezdeni valamit.


Második válaszolónak:

Egyelőre nem szeretném bevezetni a tehéntejet. Bár a tápszer alapja is az, a tiszta tehéntejtől mégis ódzkodok, mert belefőzve adtam már, és nagyon fájt tőle a kicsim pocakja.

2013. máj. 11. 21:42
 6/19 A kérdező kommentje:
Többieknek: ha a tejet bevezethetném, abszolút nem okozna fejtörést a dolog. :) Kapásból ott van a jó kis tejbegríz! Már alig várom, hogy adhassam.
2013. máj. 11. 21:44
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Most nem leszek népszerű!:D

Adj neki 1,5-ös bolti tejet. Zsírszegény így nem terheli meg annyira a kis gyomrát.Viszont ez által nem is olyan laktató így valami szilárdat kell ennie előtte. Én a 13 hónaposomnak ezt adom és imádja. Reggeli tej+ rendes kaja, vacsora kakaó.

2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kecsketejet nem próbáltad?
2013. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

A tápszer tej!

Viszont a tápszer a tejnek csak az a része ami fel van dolgozva, hogy a kisgyermek maximálisan fel tudja dolgozni miközben minimálisan terheli meg a szervezetét.

Lehet, hogy ,,mesterséges" de a posakjának jelenleg ez a leg ,,természetesebb". Egyébként a tej sem az ölünkbe hullik... megfejjük a tehenet sőt! ,,zsírszegény meg pasztőrözött meg nem tudom milyen tejből szeretnél neki valamit készíteni ami már eleve nem természetes dolog. Ráadásul fájhat tőle a hasa vagy hasmenése lehet, esetleg allergiás kiütésekkel is számolnod kell. Mindehez hozzá jön, hogy nem is fáj tőle a hasa és megeszi akkor is a nagy része abból a pépből vagy felhalmozódik a szervezetében (amit nem tud lebontani) vagy el sem jut odáig és felesleges salakként olyan értékes tápanyagokat ,,veszít" amiről azt hiszed eljutott hozzá pedig nem. Továbbá a tápszerek ideális arányban tartalmaznak vitaminokat a korának megfelelően. Ez azért jó, mert így nem kell külön multivitamint adni a kicsinek, hogy ne kapjon el folyton mindent. Tényleg sokat véd mivel az ő immunrendszere még igen labilis és pl egy hasmenéses megbetegedés akár súlyos kiszáradáshoz is vezethet míg egy felnőttet vagy idősebb gyereket maximum 1 napra a budihoz láncol és másnapra elmúlik.

Az én lányom 3 éves és még tápszeres ,,kakaót"(nestlé tápszerbe való kakaós gabonás cucc) eszik bele hipp gabonapelyhet(nagy delfin alakú gabonapehely) és soha nem volt beteg pedig bölcsis 1 éve. A helyes táplálkozás az egészség titka és a hosszú életé is. Ha már pici kortól az egészséges táplálkozásra neveled a gyermekedet óriási szivességet teszel ezzel neki.

Nálunk egy ismerős biokertészetből vásárolt zöldségek és gyümölcsök vannak az asztalon (hús szintén bio) és azt se tudom mikor láttam utóljára napraforgó olajat. Ugyan úgy eszünk pizzát (durum lisztőből) és kenyeret (szintén) tésztát (durum) és édesburgonyát vagy rizset... Cukor helyett szőlőcukrot használok (ezt félkilós kiszerelésben dm-ben is megtalálod). A gyerekem maximum napi 1 csík kindercsokit eszik meg de gyakran sütök süteményt megfelelő lisztből és természetesen kristálycukor nélkül. A párom rengeteget eszik és nagy darab volt mikor megismertem. 5 év alatt 40 kg-ot fogyott úgy, hogy degeszre eszi magát a mai napig (most se sovány persze). Fontos belátni, hogy milyen tápanyagokat a gyerek milyen életkorban tudja lebontani és mi az ami neki való és mi az amivel csak ,,mérgezed" vagy feleslegesen terheled. A tej egyébként is nagyon zsákbamacska. Én úgy gondolom, hogy annyira nem drága az a tápszer, hogy ne tudj havonta 2 dobozt megvenni neki belőle főleg, hogy tudod, hogy az ami tényleg az testének igényeihez igazodik. Szüksége van a fehérjére, de hiába itatod majd tejjel, ha csak kif...-ssa. Az ősemberek gyermekeit se szoptatta TEHÉN! Semmivel sem természetesebb a pasztőrözött ilyen-olyan százalékos tehén tej mint a babáknak való tápszer. Ráadásul a valódi tehéntej pedig pont hogy tilos a gyerekeknek adni ilyen korban. Nem neki való. Tényleg nem. Tudom, hogy nem akarsz neki tejet adni, de ha tej-ből akarsz valamit főzni amitől azt reméled, hogy a megfelelő fehérje és kálcium mennyiséget pótolja akkor tudod kell, hogy nem fogod tudni. Sőt! Mellé akkor minden gyümölcsöt és minden vitaminforrást bele kell tuszkolnod a babádba, hogy elérd az optimális a fejlődésének megfelelő mennyiséget ami a tápszerben megvan. Viszont egy egy évessel megetetni akármit... Tapasztalataim szerint nem könnyű. Sokkal egyszerűbb és sokkal optimálisabb, ha tényleg vezsel 2 doboz nestlét vagy ami tetszik (ebből tudom, hogy 2 doboz kellett mert nagydobozos) és kész.

2013. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kabátot pedig a kabátgyártó cégek találták ki nyilván.

Ebből ők meggazdagodnak de nélküle télen... Persze hordhatnánk paplant is de akkor meg ugye a paplant gyártó cégekről nem beszéltünk... szerintem járjunk csupaszon hóban-fagyban nehogy már a köcsög ruhagyártó cégek...

2013. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!