Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban pohárból kéne már...

Valóban pohárból kéne már itatnom lassan 10 hónapos kisfiamat? Többi lent

Figyelt kérdés

Ezt mondta a védőnő. De ezt én még korainak érzem és megmondom őszintén,hogy hülyeségnek tartom. Persze szokott néha-néha pohárból inni,hogy szokja,de nem állandóan. Tápszeres, reggel és este még azt kap cumisüvegből természetesen :-)

Vettem már neki Tommee Tippees csőrös itatót,de egyenlőre még csak rágja. Teát iszik egyébként napközben, cumisüvegből. Akkora bűn,hogy nem pohárból itatom?


2013. jún. 7. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Abból itasd amiből jól esik neki. Majd átáll a rendes pohárra. Nem találkoztam olyan felnőttel aki még mindig cumisüvegből inna. :) Szóval nincs miért itt parázni. A védőnők meg beszélnek össze-vissza minden hülyeséget sokszor. Múltkor ismerősömnek a védőnője azt mondta h nagy baj van mert nem a tankönyv szerint nő a gyerek foga. Szóval inkább no comment! :D
2013. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kéne!

Persze, hogy jobb, ha pohárból iszik, de ilyen nincs, hogy ennyi idősen abból kéne innia.

A fiam másfél éves kora óta iszik pohárból, viszont a reggeli kakaóját 2 és fél éves koráig cumisüvegből itta. És ő tulajdonképpen teljes mértékben 2 és fél évesen hagyta el a cumisüveget.

Amúgy nem tudom mit szólna a védőnő az egyik rokonunkra, akinek a gyereke otthon még majd 4 évesen is cumisüvegből iszik. Ő viszont mindent. Na, azt én is túlzásnak tartom és ott talán már el kéne hagyni, de 10 hónaposan? Ugyan már!:)

2013. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Valószínűleg csak jót akart a védőnő,Gondolom nem rád pirított,hogy "de márpedig azonnal szoktasd pohárra"..A fogai gondolom már jönnek és azoknak nem igazán tesz jót a cumisüveg...

Miért tartod hülyeségnek,nem értem? Igaz,nem teljesen érzem át a problémádat,mert a lányomnak pl. egyáltalán nem volt cumisüvege...anyatejes volt,és ahogy elkezdtük a hozzátáplálást ő mindig pohárból ivott...

2013. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:
100%

10 hónaposan még a csőrös pohár sem jutott eszembe...


Fürdésnél a kádban itattam ekkor pohárból, hogy szokja/ másrészt meg a vízből akart inni állandóan, és így küszöböltem ki/.


Próbálgasd, de nem hiszem hogy pohárból kéne innia ennyi idősen... jó hogy már nem nagy asztalnál kéne ülnie, és késsel-villával ennie... nah, bocs, ez csak az én felháborodásom.

Bűnnek meg végkép nem bűn.

2013. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 11 hónapos,és cumisüvegből iszik,a csőrös vagy itató pohártól dührohamot kap.elhajítja jó messzire,pedig már kb vagy 4 félével próbálkoztunk.de őt a kifli sem érdekli,pedig 10 foga van,nem szereti rágcsálni,más baba meg azt is...egy ideig nem is fogok vele próbálkozni,majd kb 2 hét múlva újra.engem nem zavar,majd megtanulja,végül is még nem láttam felnőtt embert cumisüvegből inni,uh ezen nem is idegeskedek.Másban meg sokkal ügyesebb mint a többi baba,pl 3 szót már mondd.
2013. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 29 hónapos.Előző hónapban dobtam ki a csőrös poharát, amit 1 éves kora körül kezdett el használni. (persze volt több fajta is közben) Most jutottunk el oda, hogy nem kell.Ilyen picinek még mindent cumisüvegből ivott.

Korai még ez a poharazás szerintem.Nem kell siettetni semmit.A védőnőnek meg bólogass és mosolyogj, és köszönj el kedvesen, és utána tégy belátásod szerint! :)

2013. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, ha nem pohárból itatod, de nem korai elkezdeni szoktatni hozzá. A nagyobbik fiam nem cumisüvegezett, mivel anyatejes volt. 8 hónaposan próbáltam neki adni cumisüvegben vizet, mert nyári hőség volt és már elég sokat evett. Nem tudott belőle inni, de a csőrösből sem, csak ha kivettem a szelepet. Így pohárból kezdtem itatni. Néhány hét alatt belejött, 1 évesen már teljesen egyedül ivott. Útközben pedig a baby janás flakonból, majd vettem itatócsőrös üveget. Kisebbik fiam most lett 8 hónapos, ő használja a cumisüveget, vizet iszik belőle, de épp a napokban kezdtem el pohárból is itatni. Tehát nem korai elkezdeni szoktatni, magadnak könnyíted, ha megtanulja, de nyilván vannak olyan helyzetek, amikor még szükség lesz rá (útközben, alváshoz). Nem egyik napról a másikra kell átállni a pohárra. :)
2013. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze meg lehet hallgatni hogy mit mond a vedono, bologatni kell arra is hogy a szomszed asszony gyereke mar 9 honaposan jart, a masike meg 1.5 evesen szobatiszta lett! De te mint a gyerek anyja tudod a legjobban hogy mire kepes a te gyereked es mi a legjobb neki,es ha valami nem megy nem kell eroltetni. egyet meg kell erteni minden gyerek maskepp fejlodik de az egy ido utan ugyis mindegyik ugyanoda kot ki! Tenyleg annyira fontos hogy minnel elobb diktatura szeruen ragaszkodjunk ahhoz hol kene tartania? Az enyem 2.5 eves es meg mindig magara donti az italt a poharbol neha... Akasszam fel magam mert rossz anya vagyok? kerdezd meg a vedonod!
2013. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!