Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a kisfiam...

Hogyan szoktassam rá a kisfiamat a pohárból való ivásra? 11 hónapos. Csőrös pohár nem vált be. Most cumisüvegből iszik.

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyél kisebb átmérőjű vastag falú üvegpoharat (kávés pohár volt régen), és abba tegyél a pohár aljára nem több mint egy ujjnyit olyanból, amit szeret inni. Előke a gyerekre, és Te fogd a poharat, úgy add neki. Először mellé megy jó eséllyel, de megtanulják hamar.

Én kezdettől poharat használok minden "asztalnál étkezéskor", útközben meg a JANA babyvíz flakonját töltjük fel, szereti kicsim is, nagyom is (utazáskor csak vizet adok, így az nem baj, ha rájuk folyik, megszárad nyomtalanul, és a flakonban sem "buggyan meg", a gyümölcslé melegben sajnos igen gyorsan...

2010. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nálunk sem vált be a csőrös, csak rágta a kisfiam.

És a víz meg megszárad, pláne, hogy most már itt a meleg, nem hagy foltot és nem ragad, ha a szája mellé folyik, ami az elején sűrűn elő fog fordulni. Nálunk még mindig, mert a kisfiam 6 és fél hónapos, és olyan 5hónaposan kezdtük az iszogatást.


Elkezdtem pohárból itatni, szereti nagyon az ásványvizet, bár nem egy nagy iszákos. Viszont úgy vettem észre, hogy csak üvegpohárból esik jól neki. Mert próbáltam az üveg kupakjából, de úgy fintorgott.

Hozzáteszem cumisüvegből nem fogad el semmit, csak a tápszert.

2010. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!