Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogy érdemes...

Szerintetek hogy érdemes átszoktatni a cumisüvegről a pohárból ivásra a 15 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan poharat válassz, aminek kifele hajlik a pereme! egyszerre csak kevés vizet tegyél bele, hogy ha nagyon meg is dönti, ne legyen csupa víz mindene! Eleinte te is fogd a poharat, mutasd neki, hogy döntse meg. Vigyázz! Ha már eleget ivott, lehet, hogy rögtön elengedi a poharat! Sok sikert
2010. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én csőrős poharat vettem neki,de elöszőr cseppegésmentest,amiből szintén csak akkor jött az itóka,mikor szívta. Közben probálgattuk a pohárból ivást is,most 18 hónapos és szépen iszik pohárból,bár vannak még balesetek. :)
2010. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is csőrös pohárral kezdtem. Próbálgatja a sima poharat is, de még több megy mellé, mint a szájába:) Pedig alig teszek bele folyadékot!

15 hónapos.

2010. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves korára átszoktattam a csöpögés mentes itatóra. Aztán a reggeli és esti italát már csak csőrős, de nem csepegésmentes pohárból itta. Olyan 17 hónaposan elkezdtem pohárból itatni, felügyelettel. Nagyon nem tetszett neki, inkább akkor nem ivott. Rájöttem, hogy egyszerűen eltüntetem a csöpögés mentes üvegét, és nem fog tudni másból inni, akkor megnyugszik. Így is lett. Egy hét múlva egyedül ivott pohárból. Nem bánom a csöpögés mentes itatót, mert szerintem előtte nem volt érett arra, hogy pohárból igyon. Viszont így akkor is és most is tud önállóan inni, amikor csak akar.
2010. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kisfiam 12,5 hónapos volt,amikor átszokott az Avent varázsitatóra.

Előtte is próbáltuk,de nem akarta.

Ezt a varázsitatót sokszor dobálta,az egész lakás úszott állandóan a teába,fogtam,elraktam őket,és elővettem a használatlan Avent tejgyűjtő poharakat.

Már aznap este abból ivott,szinte észre sem vette,hogy nem kell szívnia a teáját.Azért is jó,mert jól zárható teteje van,magunkkal is vihetjük.

2 hét múlva pedig már egyedül ivott,most 16 hónapos.

Az a tapasztalatom,hogy korán kell az újdonságokhoz szoktatni őket,amíg könnyebben veszik az akadályokat.


A bátyja még 2,5 évesen is cumisüvegből ivott,nehéz volt a leszokás.

2010. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!!!
2010. márc. 5. 16:16
 7/7 anonim válasza:
100%
Ahogy visszaemlékszem, nekem Anyukám azt mondta, hogy elvitte a "mumus" a cumisüveget, persze, ez nem volt jó megoldás, hetekig sírtam...
2010. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!