Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vesztek a babátoknak...

Ti vesztek a babátoknak piacon olyan gyümiket, amik külföldről jönnek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, amik itthon még nem teremnek, pl.őszibarack, nektarin, körte..a babám 9 hónapos.
2013. jún. 9. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
én amugy is odafigyelek ,hogyha lehet mindenből magyart veszek...nemcsak a gyerekek miatt.én általában kistermelőktől vásárolok ....mindig akkor esszük az adott gyümit amikor már itt is van
2013. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szintén, mint az 1. válaszoló. Nem veszek külföldi gyümölcsöt, sőt, ha nem muszáj mást sem, hazai gyártásút keresek és ritkán vásárolok multinál. Megoldható és nem drágább annyival.
2013. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Banán, narancs, mandarin... :o)
2013. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Persze hogy veszek olyat, amit otthon nem kapni!

Banán, narancs, mandarin, kiwi, mangó!

Az is fán, vagy földön terem!

Apukám kamionos, pl. 3-4 hete spanyolban szedték a cseresznyét, már eleve a műanyag fél kilós dobozokba, azt pakolták a kamionra. 2-3 nap alatt haza is ér vele, s hiper market polcain landol.

Semmivel sem különb a magyar, ez is, az is fán terem!

De ugyan így hozzák be a kiwit, barackot!

Nem medterségesen gyártják, festik:)


Gombát is eszel, az sem az erdőben terem, hanem földben...

2013. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Csak mondom, hogy sokszor zöldség se hazai amit veszel, sajnos még a Nagybanin is beállnak a termelők közé az importőrök. Egyébként olyan szigorú már az ellenőrzés, hogy akármilyen anyagokkal termelt dolgokat, amik kétesek rögtön megsemIsItik.
2013. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Muszáj vagyok néha.

Most pl. még hazai alma sincs, így a külföldit veszem, mivel épp hozzátáplálás elején vagyok, az alma mindennapos nálunk.

Magyar drága üveges bébiételre nekünk nem telik sajnos.

2013. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Csak abba gondolj bele, ott az alma, amit tavaly szeptemberben szedtek le, s most is azt árulják, mert új alma még nincs!
2013. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
2-es vagyok, mint mondtam ez elsősorban személet kérdése. Én ezt már megtanultam anno 2001-ben Svájcban amikor kint dolgoztam mezőgazdaságban. Tudniillik, a gyerekek még nem ettek banánt és narancsot. Miért? Mert ott nem terem meg. Minden pótolható helyi termékekkel. Nem a nagyban in vásárolok, piacon, ahol az ember ki tud építeni kapcsolatokat, a hazai elsősorban a helyi gazdálkodókat támogatom ezzel, nem a külföldit, támogassák abban az országba. A mosószereket leváltottam környezetbarátra, a kenyeret javarészt én sütöm, esetleg a szomszéd pékségben veszem, decemberben ismerőstől veszünk sertést, így szalámit füstölt árút és húst nem veszünk, csirkét ismerőstől és tojást is. 11 hónapos a fiam, persze banánt én is veszek neki, de mást nem. Nemsokára vidékre költözünk és ott szeretnék mindent amit csak lehet, megtermelni magunknak. Elég volt a sok szemétből, nekünk legalábbis. Amíg nincs hazai, addig nem veszek ilyesmit, csak ellenőrzött körülmények között gyártott és ellenőrzött minőséget. Főleg, amíg ilyen pici. De ez nem miatta van, a saját táplálkozásunkra is figyelek.
2013. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a lányom még csak 7 hónapos max banánt kap ami nem hazai. Sőt egy darabig még üveges bébigyümit ami bevizsgált, aztán ha már jönnek a friss gyümik majd kezdjük azt is. De azt is főleg apukám vagy ismerős gyümölcsfáiról mert ők általában nem permeteznek.
2013. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

az üveges szerintem nem megbízhatóbb.

az alma és a barack után avokádó volt amit először evett, azóta is hetente 2-3 szor, nagyon egészséges, kenyérre is kenjük, zöldséggel, gyümölccsel keverjük, elvileg olajos mag, tehát lehet keverni még aszerint is, aki szerint a gyümölcsöt nem jó zöldséggel.

banánt ehhez képest elég későn adtam neki.

és kendős énitől is vettem már nagybani-gyanús túl szép répát, úgyhogy az sem mérvadó.

2013. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!