Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így akar állni a babám,...

Ha így akar állni a babám, akkor lehet hagyni, vagy inkább kerüljük?

Figyelt kérdés

Lassan 6 hónapos a kisfiam. Fordul mindkét oldalra, kúszik és mostanában nagyon a felüléssel próbálkozik (a négykézláb még nem megy). Ha az ölünkben van, és megfogjuk a kezét, vagy a hónalját, akkor kinyomja magát állásba. Tényleg ő csinálja, mi nem húzzuk, csak kapaszkodik. Ugyanez van, ha könyököl a hasamon (én fekszem), először térdelésbe húzza a lábát, aztán kinyomja magát állásba, csak a mellkasa támaszkodik.


Szabad ezt hagyni így, hogy magától csinálja, vagy inkább kerüljük az ilyen helyzeteket? gondolom így erősödik és így gyakorol, csak félek, hogy még nem elég erős ehhez a lába és akár "elgörbülhet", mert hallottam ilyet. Bár vannak babák, akik 6 hónaposan felállnak, azt sem szeretném, ha kimaradnánk lépcsők.


köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 9. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem a lényeg abban van semmit nem szabad erőltetni,az én kislányom 6.5honaposan engem teljesen meglepve felállt a kiságyban...tehát van amelyik baba elöbb van amelyik késöbb tesz dolgokat,ezért ha ő ilyen ügyes és azt látod neki ez szórakozás akkor nincs gond....megjegyzem a kislányom azóta is nagyon ügyes,erős ,spotos semmi kárát nem látom a korai felállásnak
2013. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja természetesen szabad hagyni. Állítani viszont ne állítsátok mert attól bizony görbülhet a lába. A fiam unokatestvérét 3 hónaposan leültették, szegény kislánynak a feje meg a lába között volt. Állították is, és már szabad szemmel látható a görbület a lábában.
2013. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, magától csinálja. Ma egy díszpárnába is belekapaszkodott az ölemből, felhúzta magát állásba, aztán persze dőlt el mint a jancsibaba :)

2., ez durva, sosem fogom megérteni az ilyen erőltetős szülőket! Mennyi idős a gyerek most, hogy már szabad szemmel látszik?

2013. jún. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!