Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maci kávét, kakaót és szendvic...

Maci kávét, kakaót és szendvicset mikor adtál először babádnak?

Figyelt kérdés

A szendvicset úgy értem, hogy kis kenyér falatkák felvágottal. Érdekelne, hogy a szendvicsre mit raktatok először.

A háziorvosunk azt mondta már adjak neki ilyesmit vacsorára.

10 hós


2009. okt. 9. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Már ennyi idős korában adtam szendvics katonákat a lányomnak tizóraira.Elsőnem sima vajas kenyér,ha izlik neki a darabos kaja akkor lehet mást is.Csirke,-pulykasonka,sajt,paradicsom (héj-mag nélkül),esetleg péksüti a kakaóscsiga puha belsejét imádja a lányom.

Kávét, kakaót még nem adtam neki.

Üdv 1éves lány anyukája

2009. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs, "elsőnek"
2009. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szendvicsfalatkákat 11 hósan kezdtünk enni, különböző szendvicskrémeket szoktam rá készíteni, de szereti a bolti vajkrémeket is. Felvágottak közül sonkát szoktam és nagyritkán borjúpárizsit.

[link]


Kakaót még nem adtam. Ha anyatejes/tápis/tehéntejes és ezeket ízesítés nélkül megissza, akkor tök fölösleges, csak cukrosítod vele.


Maci kávé..., az milyen ? :)

2009. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos volt, mikor orvos tanácsára kezdtük a falatokat. Én is furán néztem, mert még nem volt foga:-)

Kenyér, Delma tejmentes margarin, pulykamell sonka volt a sláger. Símán megette, nem tudom, hogyan, de lecsúszott és imádta. 10 hós és kistányérra rakom neki a falatokat, husikockát, amit egyedül felcsipeget. Ha lehetne a főzeléket is kockáznám neki.

Kakaóta babakajában próbáltunk, attól sajna kiütéses lett, se kávét, se kakaót nem ajánlom 1 éves kor alatt.

2009. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért mondta a doktornő, hogy rakjak bele kakaót, vagy maci kávét, mert kész tortúra lett a vacsora, nem issza meg a tápszert egyáltalán, pedig eddig nem volt gond. Váltottunk a HA-ról simára, de még így sem és a tápszert még nem szeretném lecserélni.


A maci kávét boltban lehet kapni. Maláta és cikória van benne, na meg persze cukor, amitől én is tartok.

2009. okt. 9. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
NEkem anno úgy sikerült megszoktatni vele az új tápszert, hogy eleinte kevertem a kettőt és egyre több lett benne az új, míg végül csak az ment magában.
2009. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj istenem. Ha teszel egy mokkáskanálnyi maci kávét vagy akár kakaót 2 dl tápszerhez/babatejhez/tejhez, nem történik semmi tragédia. Nem ettől fog a cukorhoz szokni. Nyilván a kakaót is először ki kell próbálni, de ha nincs baja tőle, akkor nyugodtan adhatod. Lányom 11 hónapos kora óta reggel Maci kávéval, este kakaóval megiszik 2-2 dl babatejet (védőnői javaslatra, mivel lenne tejem, de nem nagyon akar már szopizni). Ja és amitől biztos sikítófrászt kapnak a nagy cukorellenesek: azt is mondta, h kipróbálhatom karamellásan is. Csak azért nem csináltam, mert béna vagyok, nem tudok megkaramellizálni ilyen kis mennyiségű (1 mokkásk.) cukrot.

Szendvicset egyébként szintén 10 és fél hónapos kora körül, mivel lázadt a tejpép ellen, a mi kajánkat akarta, és vacsorázni csak kell. Először margarin, később 97%-os csirkemell vagy pulykasonka, reszelt sajt, még kicsivel később lehelletnyi májkrém. Most 11 és fél, pár napja kóstolta a kockasajtos kenyeret.

2009. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Épp ma olvastam egy "anyatejbarát" oldalon, hogy 2 éves kortól javasolt adni kakaót. Ha megtalálom+több időm lesz, majd beírom, hol.
2009. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Macit 11hónapos korától, a kakaót is kb onnantól és szerintem a szendvicset is.Tettem rá vajat sajtot sonkát vagy párizsit v májkrémet.
2009. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!