Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 2 és fél hónapos a...

Most 2 és fél hónapos a babám, mondhatnám a kezdetektől tápszeres (eleinte volt kicsi tejem), mi baja származhat abból, ha elkezdem nagyon lassan kínálgatni neki a gyümi leveket (természetesen minőségi bébigyümilére gondolok)?

Figyelt kérdés
A dokink azt mondta,h neki előbb is elkezdhetem a hozzátáplálást mert egy 4 hós babának megfelelő paraméterekkel rendelkezik (Erős kisfiucska:))! Csak konkrét időpontot nem mondott, van aki hasonló helyzetben van? Érveket és ellenérveket szeretnék! Köszönöm
2009. okt. 9. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
szerntem várd meg a 4 hónapos kort. nincs lekésve semmiről. kicsi még szerintem ehhez.
2009. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De a bélrendszere még nem érett rá.
2009. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen olvasom, hogy a kizárólagos tápszerezést is lehet 6 hós korig csinálni, de ha el akarod kezdeni korábban, akkor is érdemes megvárni a 3,5-4 hónapos kort, mert a bélrendszere még nagyon gyenge.
2009. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ebből a szempontból alig várom,hogy nagyobbacska legyen! :):)
2009. okt. 9. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben voltunk, nekem is ezt mondta a doki. Napi néhány kanál friss alma levét kapta 3 hós korától. Annyi "hátránya" származott belőle, hogy elmúlt a hasfájása. 4 hótól kapott almapépet. Ha a doki azt mondta mehet, szerintem tehetsz egy próbát. Bizosan jobban ért hozzá, mint itt az anyukák:-)
2009. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12:55ös: írd le a véleményedet, h szerinted lehet, és kész... nekem spec. szarul esett amit írtál... bocsi az offért...
2009. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor a mi gyerekorvosunk is jobban ért hozzá mint az anyukák, amikor azt javasolta, hogy a fél éves fiam egye azt amit mi, és hagyjuk el a tápszert?????? Szerintem is, inkább várj még egy hónapot. Az én fiam is 3,5hós volt amikor elkezdtük a gyümölcsleveket. Nem érdemes siettetni, ma már nagyon jók a tápszerek, sok vitamin és mindenféle van bennük ami erősíti az immunrendszerét a picinek. Nagy baja valószínűleg nem lenne egy két kanálka gyümilétől, de esetleg meghajthata vagy fájhat a pocakja tőle.
2009. okt. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én csak annyit tennék hozzá,,,az én dokim nem tudja jobban mint itt a mamák,,én rátok hallgatok ha kérdésem van.az orvosomra mindenki pabnaszkodik,,,de ő a körzeti,,,meghallgatom és ennyi.annyi ostobaságot mondott már,,eddig csak az anyukák javaslatai válltak be.köszönöm.
2009. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj még legalább egy hónapot. A barátnőm kisfia is szép nagy babaként látta meg a napvilágot, de a doki neki is azt mondta, hogy a kis gyomra nem bírná feldolgozni. Sokat fájna a pocija. Próbáld meg inkább a baba teákat, még mindíg jobb mint a gyümilé. Neki bevált! :)
2009. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te arra gondolsz, hogy apránként megkóstoltatsz a babáddal alma levet, barack levet, esetleg üvegeset. Attól hogy néhány mokkáskanállal adsz kezdetben nem lesz semmi baja, rá jön hogy más ízek is vannak nemcsak a tápszer. Nyilván nem tömni akarod egyből, először úgysem szabad sokkal kezdeni, csak 1-2 mokkáskanállal. Én is ekkor kezdtem, most 6 és fél hónapos a babám és mindent meg eszik amit ehet a maga korában.
2009. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!