Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkaphat úgy valamit a babám...

Elkaphat úgy valamit a babám a kutyától (pl. bélféreg), hogy a kezét puszilgatja az (és természetesen fogdossa is), aki nem mos kezet a kutya simogatása után?

Figyelt kérdés
Remélem érthető voltam. Szóval kutya van a családban, benti kis kedvenc, még puszilgatják is, és sajnos nem mosnak mindig kezet, amikor odajönnek a babához, ráadásul a kérésem ellenére is puszilgatják a kezét. A kicsi most kezdte el állandó jelleggel a szájába venni a kezét, és én nagyon aggódok, hogy nehogy elkapjon valamit. Tudom, hogy nem kellene ennyire sterilnek lennem, nem is takarítok állandó jelleggel, de nekem ez olyan visszataszító, hogy azzal a kézzel fogdossák a gyerekem kezét és azzal a szájjal puszilgatják mindenhol, amivel előtte még a kutyát simogatták, puszilgatták. Nekem alap, hogy pl. szoptatás előtt is mindig kezet mosok, vagy ha valahonnan hazajövünk, akkor is. Ebben a mai világban ki tudja mit szed össze az ember csak egy bevásárlás alkalmával. Túlaggódom? Honnan vehetem észre, hogy valamit összeszedett-e a baba emiatt?
2011. jún. 10. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel házikedvenc, reméljük tisztán van tartva, ebben az estben semmi baja nem lesz a gyereknek, de azért én szólnék, hogy mosson kezet, mielőtt a babához nyúl.

Nekem a lányom 1 éves koráig volt egy németjuhászom /öreg volt, agyvérzést kapott, azért kellett elaltatni/, igyekeztem mindig kezetmosni mielőtt a picihez nyúltam, és Alexát is csak módjával engedtem a lányomhoz.

2011. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bár nem írtam, de lényegében a tisztántartásával van a gondom. Fürdetve általában két-három hetente van, odakakil, ahol helyet talál neki a lakásban, tudtommal oltva nem volt és én még azt sem láttam, hogy féregtelenítőt kapott volna. Állatorvosnál már ezer éve nem voltak vele. Ezek az aggodalmam fő okai! Pedig szerintem ezek alap dolgok lennének, még ha csak ritkán is megy ki a házból.
2011. jún. 10. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg elkaphatja. A legegyszerűbb, ha a kutyát féregtelenítitek gyakrabban (évente úgyis kell féregteleníteni, baba mellett nem árt, ha havonta-kéthavonta elvégzitek ezt).
2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem a ti blöktiek ezek szerint. Nem tudjátok elkerülni a kutyát?
2011. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk elkerülni, nem a kutyát, hanem a gazdáját. Nem is akarom, anyósomról van szó, egyébként szeretem őt és bármikor nyugodtan rábízom a babát, de ez az egy dolog egyszerűen nem hagy nyugodni. Azért nem is írtam a kérdésben, hogy az anyósom a kutyás, nehogy valaki egy "anyós ellenes" kérdésnek gondolja :-)
2011. jún. 10. 11:05
 6/10 A kérdező kommentje:
És honnan veszem észre, hogy valami gond lehet a babával? Ennek van tünete? Mert egy év alatti babát még nem lehet féregteleníteni, azt tudom, de azt nem, hogy mit kellene figyelnem rajta? Persze a fontos a megelőzés lenne... Majd újra próbálom valahogy finoman megemlíteni, hogy nem kellene puszilgatni és fogdosni a gyerek kezét, most hogy már ilyen sűrűn a szájába veszi.
2011. jún. 10. 11:07
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem túl bíztató... Egyszerűbb lenne beszélni velük, hogy a gyerek érdekében legalább azelőtt mossák meg a kezüket, hogy a gyerekhez nyúlnának.

2011. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez kicsit ijesztő... Egyébként már régóta foglalkoztat ez a kérdés, de igazán csak ma ijedtem meg, amikor a Babapercekben láttam ezzel kapcsolatban egy interjút. Magamtól is tudtam, hogy nem lehet túl egészséges, ha a kutyasimogatás után jön a gyerek keze, de nem is gondoltam volna, hogy ennyi bajt okozhat! Mindenféleképpen beszélni fogok vele, ha sértődés lesz belőle ha nem, mert a gyerekem egészsége mindennél fontosabb. A haragos meg majd megbékül.
2011. jún. 10. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, ha szépen, kultúráltad elmondod neki, miért kéred ezt (akár nyomtasd ki a gilisztás oldalt és add oda neki), akkor meg kell értenie.
2011. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd meg Anyósodat, hogy mielőtt a gyerkőchöz nyúl mosson kezet. Én is ezt tettem. Sőt mindenkivel aki hozzánk jött és meg akarta fogni a babát. Mondtam nekik, ne haragudjatok, de nekem ez a heppem, megmosnátok a kezeteket mielőtt a babához nyúltok? Kész, elmentek, megmosták. Most már nem kell szólni sem, rögtön a fürdőszobába mennek kezet mosni.

Nekünk macskánk van, évente 2 oltást kap, és 2 havonta féregtelenítőt. A lakásból még sohasem volt kinn. 3 havonta fürdetem. Már nagy a fiam, imádja a macsekot, naponta többször simogatja, de már ő is tudja, hogy macskázás után kézmosás. Soha nem volt még semmi baja, a gyerekorvos szerint, ha ezeket betartjuk nem is lesz.

Szerintem beszéld meg vele! És szólj, hogy ne a kezét puszilgassa, mert azt utána a szájába veszi. Ha normális, megérti.

2011. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!