Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen és hogyan kell...

Mennyi idősen és hogyan kell elkezdeni tanítani az önálló evésre a babákat? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Már a hozzátáplálás elejétől kanalat kell adni a kezébe és had maszatoljon?Én őszintén megmondom nem engedtem eddig neki,hogy a tényárba turkáljon,most 9 hónapos.Viszont falatokat adok már neki(kenyér) és ügyesen a szájába teszi már őket.Kanalazást mikortól érdemes elkezdeni?még nem késtem el vele ugye?

2013. jún. 12. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kell elkezdeni, amikor már a kezébe tudja fogni a kanalat. Nem baj, ha eleinte a fele mellé megy. Most már elég nehéz lesz rászoktatnod az önálló evésre.
2013. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz nehéz!

A lányomat 20 hónapos koráig etettem, akkor adtam neki kanalat és villát, hogy próbáljon egyedül enni. 2 nap után tökéletesen ment.

A fiam 2 évesen ment először bölcsibe, ott evett először egyedül és semmi gond nem volt vele


Egyik gyerek sem evett úgy, mint a malac. szépen ettek , nagyon minimális ment mellé.

2013. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kerria ***** válasza:
89%

14-15 hónaposan adtam a kezébe a kanalat, addig csak én etettem. Most már néha önállóan akar enni (18 hós) de még mindig nem a legtökéletesebb, de alakul...


Én 14 hónaposan (bölcsis voltam) már tudtam egyedül enni, így arra biztatlak kezd el nyugodtan, minél hamarabb annál jobb :D

Nem hibáztatom magamat sem, nekem tökéletes ha mostanra tanulja meg az is, de Anyukám sokszor mondja, hogy bezzeg én ilyenkor már ettem egyedül.

Na persze a közösségnek is van ereje, mert ha több gyerkőccel eszik együtt a lányom, akkor dicsérik, hogy milyen szépen eszik...


Én azt mondom nem vagy elkésve, hajrá, ma már hagyd, hogy egyedül is próbálkozzon :)

2013. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
9-10hónaposan kell már kanalat adni a kezébe, maszatolni fog, de így fogja majd szépen megtanulni, hogy hogyan kell enni.
2013. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy még nem adtam kanalat a kezébe,persze hogy adtam...Csak értelmét nem láttam annak hogy kézzel trancsírozza az ételt mindenhova,a kanál meg 1 percen belül a földön köt ki.

De hogy kell megtanítani egyébként?Okés hogy a kanál a kezében...és hogy tovább?Fogjam meg a kezét,vagy hagyjam hogy egyedül jöjjön rá mit kell csinálni vele?

2013. jún. 12. 11:39
 6/7 Kerria ***** válasza:
89%

Lehet megint nem lesz megfelelő a válaszom, de én így csináltam:


Kezébe egy kanál, kezembe egy kanál... és mutattam/mondtam neki:

Anya ad egy kanállal, most Tünde ad eszik egy kanállal. Megfogtam a kezét, és egy kicsit belemerítettem az ételbe, és emeltük a kanalat a szájához... hamm!

Nagyon ügyes vagy, most Anya ad egy kanállal... stb.

Kb dupla annyi ideig tartott, de tetszett neki.

2013. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igaz, hogy nehéz lesz rászoktatni az egyedül evésre. 1 éves koráig én etettem a lányomat. Akkor adtam először kanalat a kezébe. Először csak játszott vele, majd próbálkoztunk azzal hogy fogom a kezét a kanállal és a szájához emelem. Most 14 hónapos és próbálkozik egyedül enni, kisebb-nagyobb sikerrel. Nem késtél még el semmivel. Védőnő azt mondta 2 éves korban elvárás hogy egyedül tudjon enni kanállal.
2013. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!