Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkorábban mikor lehet...

Legkorábban mikor lehet elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

Most hallottam hogy egy 8hónapos kisfiút már szoktatnak a bilire-nem korai még?

Ti mikor kezdétek el és hogyan?

Mennyi idő volt még teljesen lekerült a pelus?



2013. máj. 23. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek 2-3 éves koruk között lesznek érettek a szobatisztaságra. ez egy értelmes normál fejlödésü gyereknél szinte egyik napról a másikra jön.

bilit lehet mutogatni neki 1,5 éves kortól. Ekkor még a fejükre fogják húzni, de ismerkedni ismerkedhet vele.

2 évesen lehet már kérdezgetni, hogy akar-e a bilire, wc-re ülni. De innentöl kezdve csak várni kell. Már tudni fogja hova kell csinálni, de az agynak érettnek kell lenni rá.

2013. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1,5 évesnél korábban nem érdemes neki állni a bilire szoktatásnak.

a kisebbik lányom a 2. szülinapjára lett szoba tiszta.

a nagyobbik 2,5 évesen

2013. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Betetettük a szobába bilit a fal mellé,mert nagyon tetszett neki mindig,beletette a játékait,aztán néha mondta,hogy bilibe szeretne pisilni,és bele is pisilt kb 20 hónapos volt ekkor.Nem erőltettünk semmit,már elég rég utálta a pelust és mindig szólt,hogy pisilt,kakilt,néhány hét múlva,már a bölcsiben is ment a nagyobbakkal,és száraz volt egésznap a pelus,kb 3 hete kezdtük el,hogy nincs rajta csak alvásnál pelus,itthon és a bölcsiben is,néha van egy-egy baleset mikor belemerül a játékba de amúgy egyedül megy lehúzza a kisgatyát a nadrágot majd fel és szól,hogy pisiltem,kakiltam,most 2 éves.Nem tudom a lányoknál,hogy működik de 1,5 éves kor előtt felesleges még rá gondolni is.
2013. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki 8 hónaposan vagy 1 évesen kezd a szobatisztasággal foglalkozni, annak fogalma sincs, hogy mit jelent az, hogy szobatisztaság.

Ez nem egy időhöz, hanem az ember saját gyerekének az idegrendszeri fejlődéséhez van kötve.


Hogyan intézi a dolgát egy felnőtt? Ha érzem, hogy kell, elmegyek pisilni. Megyek, leülök, pisilek, felállok...Mi történik, ha mondjuk vannak előttem, tehát nem tudok egyből wc-re menni? Megvárom, míg végeznek előttem és utána intézem a dolgom.

Hogyan intézi a dolgát egy szobatiszta gyerek? Érzi, hogy kell pisilni, elmegy, ráül a wc-re vagy bilire és belepisil. Ha éppen nem alkalmas a hely egyből pisilni, akkor mi történik? Megvárja a gyerek, hogy odajussanak, hogy tudjon pisilni és pisil.

Hogyan intézi a dolgát egy éppen 8 hónapos vagy idősebb, nem szobatiszta gyerek? Nem tud szólni, hogy kell neki, vagyis amikor kell neki pisilni, akkor pisil oda, ahol éppen van. És ez lehet a szoba vagy a konyha közepén vagy éppen véletlenül pont a bilibe, ha kedves anyuka éppen akkor ráültette. És mi történik, ha ez a gyerek nem tud egyből a wc-re vagy a bilire ülni? Hát ott pisili össze magát, ahol éppen van, mert nem tudja visszatartani.

Na, és ezt nem érti meg sok szülő.

2013. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb butaság ezzel "terhelni" és szekálni egy ilyen kicsi gyereket. Egy 8 hónapos azt se tudja mi az a bili, vagy mi az a pisilés stb.
2013. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van olyan is, h nem is szoktatod rá a pelusra, ez az EC (elimination communication). Figyeled, h mit csinál, mielőtt pisil-kakil (milyen arcot vág, hogy mozog), és ekkor leveszed róla a pelust, v egyszerűbb módja, h minden peluscserénél (ami gyakori) ürítésre biztatod azzal a hanggal, amit mindig mondasz neki, mikor pisilni-kakilni látod, pl. "pis-pis". Ezt 6 hós kor előtt érdemes elkezdeni, és így a ded akár 1,5 éves korára szobatiszta lehet. Én 6-hós korában olvastam erről, így már nem kezdtem el, és még nem is tudok róla nagyon sokat, de a 2. gyereknél ki szeretném próbálni. Bili, vécé, mosdó v egy bizonyos tál fölé szokták tartani a picit.
2013. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ez persze nem "bilire szoktatás", ez más logika szerint működik. A természeti népek így csinálják, és a paraszti kultúrában nálunk is így volt, nem is tudtak volna annyit mosni...

Az a dolog lényege, h a pelenkázás már egy szoktatás, amit nem muszáj meglépni. Nem kell, h arra álljon rá, h maga alá kell üríteni.

2013. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!