Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok bolti tejet a...

Mikor adtatok bolti tejet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Felforraltátok előtte?

Tudom hogy elvileg egy éves kor alatt nem szabad de én ezzel nem értek egyet.

10hónapos a fiam arra gondoltam lassan adnék neki.

Szerintetek tényleg nem lehet egy éves kor alatt adni?miért nem?

Anno mi már 4hónaposan kaptunk azért nem értem most miët nem lehet egy eves kor alatt



2013. jún. 13. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1 évet betöltötték, akkor adtam a gyerekeimnek. Igen forraltam eleinte és felesbe adtam vízzel, bár tudom, hogy a bolti tejet nem muszáj forralni és hígítani, de én biztosra mentem. Csak 2,8%-os vagy 3,5%-os tejet kapnak.

Én nem adnám 1 éves kor alatt. Igaz, hogy én is kaptam állítólag már 4 hónapos korom után teába keverve, mert még a tápszert se ittam meg és anyukámnak már nem volt anyateje. Álldom a szervezetem, hogy nem lettem laktózallergiás. Ha 1 éves kor alatt nem adsz a babádnak tejet, kisebb az esélye, hogy laktózallergiás lesz. Régebben elég sok volt az allergiás, nekem is volt mindig 1-2 osztálytársam.

Ugyanakkor a tejzsírt nehezebben emészti meg egy baba szervezete, ezért szokták hígítani először, de akkor meg nem tápláló a tej.

Viszont azt én se pártolom, hogy 2-3 éves korukig csak tápszert vagy tejitalt igyanak, ez már csak a tápszergyártók érdeke, hogy legyen hasznuk.

2013. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 éves korától 2,8-ast. nem forraltam, az már pasztőrözött így felesleges.
2013. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 éves korától kapja a lányom. Már nem akarta meginni a tápszert, a tejitalt meg még annyira sem fogadta el, így maradt a tej. 2,8-ast kap, és csak az eleinte forraltam neki.
2013. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt mmikor először adtam neki tejet,nem forraltam nem vizeztem,addig rengeteg tejbe grízt,tejberizst ilyesmit evett amiben ott volt a tej.nem volt hajlandó tápszert inni,sem tejitalt,azóta is issza a tejet.
2013. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 hónapos korától és fokozatosan. A tápszerbe/gyerekitalba először több napon át egy keveset tettem, figyeltem, majd egyre növeltem a tej arányát, mostmár felesben issza (15 hónapos).

1,5 %-os ESL-tejet veszek, nem forralom előtte.

Én is már 4 hósan kaptam, allergiás is lettem többmindenre, a bőröm is ekcémára hajlamos. Nem tudom, hogy a korai tejtől van-e, de én egyáltalán nem adtam egy éves kora alatt, én nem kockáztatom meg, hogy rontsak az életminőségén.

2013. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!