Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Par honapos kisbabanak naptej,...

Par honapos kisbabanak naptej, sapka/kalap?

Figyelt kérdés

Nem napozaskor, hanem ha setalni megyünk, babakocsival vagy kezben tartva/hordozoban.

Allitolag a napszuras ellen szoktak sapkat/kalapot tenni a kisbabak fejere, de nem nagyon ertem, hogy ez valoban hatasos-e?



2013. jún. 17. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 5 hetes a fiam én nem adok rá sapkát hanem figyelek rá h ne érje a nap a fejét. Napvédővel sem kenem.


3 gyerekes.

2013. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor kell a sapka ha már éri nap. Nagyobb gyereket akit óhatatlanul ér nap ahogy jön megy stb. Ha pl strandra mentek és éri nap akkor mindneképp kell a kiskalap mert tényleg véd a napszúrás ellen. A naptej séta alatt is kell ha nem éri közvetlen nap, mert mint tudjuk az árnéykban is le lehet égni az UV sugarak az árnyékban is károsítanak.
2013. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
felnöttek is azért szoktak mondjuk baseball sapkát felvenni, hogy ne kepjanak napszúrást, avgy ezért vizezik ahajukat pl strnadon. Igenis ez vád ellene. felnött korban is és gyerekkorban is.
2013. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért, de akkor is kell sapka, ha nem éri a nap (pl. babakocsiban) ?


1 hónapos kislány anyukája

2013. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell a sapka babakocsiban is! És naptej is. Jobb védeni őket, mert nagyon érzékeny a bőrük. Főleg ezen a héten amikor azt mondják 10 perc alatt le lehet égni. Szerintem kár kockáztatni.
2013. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen kell rá kalap és ajánlott a fényvédő is, még akkor is, ha nem éri őket közvetleül a nap!!
2013. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tök igaz dolgokat irtok, megis ketelyeim vannak. Tegnap bekentem bio-bio naptejjel (Lavera). Könnyen kenhetö, csak alig valamit, megis az arcan este fürdeskor alig lemoshato feher csik volt, ami csak dörzsölve jött le, es meg annyira finom a böre, fajt neki! Es a biosargarepa miatt nem feher a naptej, megis feher volt a csik.

Paradicsomos naptej nem jo, mivel paradicsomallergia van a csaladban, ja es sok mindent meg nem is ettem a szoptatas miatt, igy az összetevöket is nezni kell...

2013. jún. 17. 11:26
 8/11 anonim ***** válasza:
A Bioderm naptej nagyon jó, az ekcémás fiamnak semmi baja tőle, természetes összetevőket tartalmaz. Én mindig adok rá vékony kalapot.....de leveszi....
2013. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Enyemet is zavarja, ahogy a legtöbb kisbabat. Csak ö meg nem tudja levenni, par hetesen.

A fejfedöt azert nem ertem, mert a babakocsiban ugysem nagyon eri a nap, legalabbis igyekszem ugy forditani, ahol lehet, es sztem a (fekvö) babakocsiban, annak a fej reszenel inkabb fülledt a levegö, a sapka meg pluszban melegitene! Ülö babakocsiban el tudok kepzelni, de csak olyan sapkat, aminek karimaja van, es akkor a karima resz az arcatol tavol tartja a napfenyt, de fekvöben egyelöre semmi ertelmet nem latom.

2013. jún. 17. 16:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat. A Lavera is csak termeszetes összetevöket tartalmaz egyebkent. A paradicsomos naptej, ammit emlitettem, az meg a Hauschka termeke, szinten.



Emlitettetek a baseball sapkát, aminek a karimaja sztem is ved - csakhogy ilyeneket legkorabban ovodasoknak, de legalabbis menni tudo kisgyerekeknek gyartanak sztem. Fekvö babakocsiba, 1-2 honaposaknak meg nem lattam, es erröl szolt a kerdes. Bar a Baseball sapka a fekvö helyzet miatt sztem nem is tartana tavol a napot. (A nagyobbiknak egyebkent ilyesmi van a fejen.)



1.-nek: en is figyelek ra, de vannak helyzetek, amikor megis eri Nap. Setalni persze arra megyek, amerre akarok, de pl. ha ovibol elhozom a nagyobbat, akkor az ovi fele vezetö uton többször eri, a babakocsi helyzetetöl es a Nap allasatol függöen. Ma autoval hoztam el, es amikor a deli napsütesben kivettem az autosülesböl, barmelyik iranyba forditottam, az arcara sütött a Nap. Te hogyan oldod meg 3 gyerekkel?


4., Te kened naptejjel?

2013. jún. 17. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!