Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosás. Mikortól, hogyan,...

Fogmosás. Mikortól, hogyan, mivel?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktassuk rá a babát a fogmosásra,mikor kell elkezdeni és milyen fogkefével?Fogkefére mennyi idős kortól kell fogkrémet tenni?

2013. jún. 17. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a Brendonban vettem három darabos fogápoló szetteket az enyémeknek. Az első darab még csak annyiban emlékeztet a fogkefére, hogy nyele van, amúgy meg egy műanyag kis rücskös fejben végződik. A második már fogkefe szerű, de műanyagok vannak a sörték helyén. A harmadik meg rendes fogkefe.


Nálunk későn jöttek a fogacskák, 8 hónap után, akkor kezdtük el az első típust használni. Minden nap azonos időben, uzsonna után, az etetőszékekben ülve nyomtam a fiúk kezébe. Még nem annyira a fogtisztítás volt a lényeg, mint hogy megszokják ennek a rendszerét, meg hogy vmivel a szájukban kell ilyenkor vájkálni.

Aztán jött a második típus.

A harmadikat, a kis fogkeféket a kádban használtuk fürdés közben, sima vízzel.

Aztán jött rá egy ici-pici fogkrém. Olyan típust kell használni, amit le lehet nyelni, mert a babák még sokáig nem tudnak köpni. Én csak egy ilyen márkát találtam, a neve Nenedent.

Másfajtát akkor érdemes használni, ha már szépen megtanultak köpni. Nálunk ez kb. két éves korban jött el. Megmutattam sokszor, hogy kell, meg a tévé macit is néztük, hogy csinálja.

Ja, és persze a rendes fogmosást én csinálom gyorsan és óvatosan nekik, hogy haszna is legyen a dolognak, de tényleg fontos, hogy a gyerekek maguk is kézbe vegyék a fogkefét, ha másért nem, csak az igyekezet kedvéért. Majd szép lassan belejönnek.

2013. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első fogakat is tisztítani kell, rögtön ahogy kibújtak. Mi ujjra húzható szilikon fogkefét használtunk rögtön ahogy kibújt az első fogcsücsök, és Nenedent baby fogkrémet.
2013. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!