Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, ha nem...

Meddig normális, ha nem kúszik/mászik a baba?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 és fél hónapos és nem kúszik,nem mászik. Forogni tud,ülni is,de ez a mászás dolog aggaszt. Meg a bántó tekintetek,amikor a tökéletes babák tökéletes anyukái rám förmednek,hogy még nem tudja ezt se meg azt se??? Tényleg az én hibám? Én csinálok rosszul valamit? Mit tehetnék,hogy ösztönözzem? Kell egyáltalán? Amugy nagyon izgága,állandóan mozog,forog,jól érzi magát. Vajon tényleg gond van vagy csak kicsit lassabban fejlődik?
2013. jún. 16. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csinálsz rosszul semmit.

Minden baba más és más.az egyik ebben a másik abban ügyesebb.

Ne foglalkozz azokkal az anyukákkal akik ezért "bántanak"

Ösztönözni max játékokkal tudod tedd kicsit messzebb a kedvenc játékát hogy éppen ne érje el.

Az én fiam 7,5hós kúszik-mászik nem ösztönöztem magától indult el amikor megérett ra. Hozzá teszem másfél hét alatt tanult meg kúszni,mászni,ülni és felállni- ha nem az én gyerekem lenne csak valaki mondta volna lehet el sem hittem volna hogy ilyen kevés idő alatt ennyi mindenf megtanul.

Szerinte ne aggódj menni fog a babádnak hamarosan,

A babak szinte mindennap tanulnak,csinalnak új dolgokat.

Ma nem de holnap lehet már kúszni fog :-)

2013. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
A védőnőd nem küld el titeket valahova, én a helyedben megbeszélném ezt vele. Nem biztos, hogy baj van, de ha megnézik legalább te is megnyugszol. Egyébként én is így vagyok, de mi még csak most töltöttük a 7. hónapot, nekem sem kúszik, mászik és én is aggódom, de már beszéltem egy dévényes tornás ismerősömmel aki nemsoká megnézi őt.
2013. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy voltunk, mint ti, utáltam babaklubba járni, mert a többi anyuka bizony lenézett minket. Nem is jártunk sokáig közösségbe. Az én lányom se mászott sokáig, 8 hónaposan csak forgott, 9 hónaposan még csak gurította magát, úgy közlekedett. 10 hónaposan kommandós módon kúszott. 11 hónapos bőven elmúlt, mikor mászni kezdett, 14 hónapos koráig mászott, bár egy évesen már tudott bútorok mellett oldalazni is. Amióta elindult, szinte meg se áll! Most 21 hónapos, esküszöm, több mindent tud, mint az akkori szupergyerekek.
2013. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Nem gondolnám hogy egyből orvoshoz kene vinni,

Sok baba 8-9 hónaposan kezd el kúszni-mászni

Írtam is lehet hogy kedden még nem csinalja de szerdán arra ébredaz hogy mászik..

Adj neki időt nem kell sürgetni és kitenni mindenféle vizsgálatoknak.legalabbis én ezt gondolom


Második: 7hónapos a babad es aggódsz???? Jó ég!!!!!

Nem kell hogy minden baba annyi idősen másszon-kússzon-sétaljon...vannak úgynevezett csodababák,de nem kell mindent elhinni...

Szerintem ne aggodjatok türelem

2013. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te semmit nem csinálsz rosszul! Az én kisfiam 10 hós volt, mikor elkezdett kúszni, pár nap után mászni. Ez van, nem a nagykönyv szerint fejlődött. Manapság, ha nem csinál mindent az elvárt időben, akkor rámondják hogy baja van, pedig szerintem legtöbbször csak egyszerűen más ütemben fejlődik!
2013. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2es vagyok, igen aggódom, mert neki volt is baj a csípőjével, az első doki aki látta azt mondta kengyel kell neki, de itt nem álltam meg, és elvittem máshoz is, aki szerint semmi baja sincsen, mégis a kislány csak a jobb oldalát használja a hasán, és a dévényes is azt mondta, hogy valszeg a bal oldala kötöttebb lehet és vmiért kényelmetlen neki arra mozogni, igazából emiatt aggódom, mert attól félek, hogy ez hátráltatja őt a haladásban, az ember sokszor azt sem tudja kinek higgyen, most baj van-e vagy nincs, szóval nem egyszerű. És igen nem feltétlen kell orvoshoz vinni a gyereket ha nem időszerűen csinája a dolgokat, de azért én biztos megnézetném, már csak az én megnyugtatásomra is, hogy minden ok. Lehet elég neki egy torna (átmozgatás) és utána már felgyorsulnak a dolgok, barátnőm kislánya is egy ilyen hatására kezdett el mászni.
2013. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne aggodj kedves anyuka,nincs semmi baja a babadnak.Az en kislanyom most mult 9 hos es nem kuszik/maszik!Anyukam meselte hogy en amikor kicsi voltam kihagytam a maszast,kicsit kusztam es utanna felalltam,semmi bajom nem volt es most se nincs!Nincs 2 egyforma gyerek,es ezt ne feledd!!!
2013. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez abszolút ne érdekeljen, hogy mások babái mit csinálnak és a tied mit nem. minden baba a saját tempójában fejlődik. az egyiknek ez az erőssége, a másiknak az; nincs ezzel probléma. az én fiam is későn kezdett kúszni mászni, de olyan hirtelen jött rá, hogy hogyan kell, azóta meg se áll. annyit tehetsz, hogy próbálod felváltva tenni a kezét és a lábát, hogy segíts neki rájönni, hogy kell :)
2013. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Valószínűleg le leszek pontozva, de én megmutatnám azért orvosnak. A mászással nincs gond, arra bőven ráér, de 8,5 hónaposan kúsznia már kellene. Reméljük nincs gond, csak kicsit lustácska, de legalább megnyugodnál, ha pedig van valami probléma, akkor lehetne kezelni. Az butaság, hogy Te csinálsz rosszul valamit, aki ilyet mond, azzal ne foglalkozz.
2013. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Várok még,aztán ha még sem kezd el kúszni,akkor megmutatom a dokinak,de remélem fog menni neki,csak lassabban fejlődik.
2013. jún. 18. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!