Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet házilag tejpépet...

Hogyan lehet házilag tejpépet készíteni?

Figyelt kérdés
Amit a boltokban kapni egytől-egyik CUKROS!!!Mi nagyon odafigyelünk az egészséges táplálkozásra,és ebbe nem igazán fér bele a vércukorszint sokkolo cukor.Kérlek ne írjátok,hogy bezzeg a mi gyerekkorunkban...Igen akkor még nem létesültek egész iparágak arra,hogy függőséget,betegségeket okozzanak nekünk az ipari finomított cukorral...A gyümölcsökben található cukor vagyis fruktóz az pont elegendő lenne,mivel a gyümölcsben van rost és enzim,ami segíti a cukor MEGFELELŐ felszívódását.Szóval ilyen receptet kérnék szépen!!!Köszi!
2009. okt. 11. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tejpép = tejbegriz.

1 dl tejbe belekeversz 1 csapott evökanál (esetleg kicsit kevesebb, ha higabban akarod) és kevergetve fözöd, amig a tej felforr és kezd az egész sürüsödni. A keverés fontos, mert különben nagyon könnyen leég. (Ha gáztüzhelyed van, akkor tegyél az edény alá lángelosztót.)

Szerintem ugyan nem árt a gyereknek a cukor se, de a te gyereked...

2009. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vízben megfőzöd (nagyon) a rizst és anyatejjel vagy tápszerrel kevered. Keverheted bármilyen gyümölccsel, amit már esztek, esetleg a rizst főzheted úgy, hogy picike vanillíarudat dobsz a vízbe felvágva.


(nestlé rizses tejpépben nincs cukor)


Nem írtad mennyi idősek vagytok, mert ha már esztek glutént és tehéntejet, akkor jobb a tejbegríz sztem.

2009. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem az mondta a dietetikus (cukros voltam terhesség alatt), hogy az egészséges és főleg fejlődő, mint egy gyereké,szervezetnek szüksége van a cukorra.

Úgyanúgy ahúsra az izmok fejlődéséhez.

De nem kell minden nap adni a gyereknek tejpépet.

De vehetsz tejmentes pépet (Hunmana), grízt, rizspépet (HIPP) és te teszel hozzá tejet, vagy vizet, gyümölcsöt.

Én anytejből szoktam csinálni, amíg van a fagyasztóben.

2009. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Dm-ben lehet kapni köles pépet 4 hónapos kórtól adható.Nem tartalmaz sem tejet sem hozzáadott cukrot,és gluténmentes.Mi is ezt használjuk.
2009. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat!A volt cukros kismamának üzi: a gyümölcsben lévő cukor pont elegendő,hidd el,mint ahogyan feljebb is írtam a felszívódással kapcs.!Nem akarlak megsérteni,de talán el kellene gondolkoznod miért is voltál cukros a terhesség alatt?Nekem az egész családom sajnos cukros volt injekciósan/Már nem élnek!/!!!Úgyhogy én nagyon figyeltem a terhességem alatt,hogy ne legyek az!Remélem vannak még olyan fitness kismamák-anyukák mint én!!!!Ja,8hónapos a picikém.
2009. okt. 12. 15:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Majd el felejtettem,9 kilót híztam/170centivel/ a terhességem alatt.Egy percet sem koplaltam!!!Hanem tényleg azt ettem amire a szervezetmnek valóban szüksége volt-van rá.Ezt szeretném a kisbabámnak is biztosítani egy életre.Meg is nézem a Dm.-ben azt a kölest.Köszike mégegszer!
2009. okt. 12. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a Müller drogériában kapható gabonakását használom (Bébigríz néven, 5-600 Ft, nem kell belőle sok, 4-hós kortól, gluténmentes) vagy a 7 gabonás MIlupát (6-hós kortól, gluténes) úgy, hogy pépesített gyümölcsökbe keverem, vagy anyatejbe.
2009. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár nem nekem írtad, de szemet szúrt: a terhességi cukor hormonálisan alakul ki.

Én egy grammot nem híztam terhesség alatti, mégis kialakult a terhességi cukor. Az ellenőrzéseken a kismamák kb 90 % vékony volt, egészségesen táplálkozott.


Én nagy cukorellenes vagyok, még a gyümölcsök közül is megválogatom mit eszek meg, mégis kialakult.


Aranyos, hogy figyeltél a terhesség alatt erre, de nem rajtad múlik, hogy terh cukrod lesz-e vagy sem.


Én sem akarlak téged megbántani, de olvass utána mielőtt látatlanban ítélkezel, még akkor is ha jó szándékkal teszed!

2009. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

volt cukros:

Talán azért mert már 37 vagyok.

A fiamnál 28 évesen nem voltam cukros, ő mégis 4,4 kiló lett.

10 éve édesítőt használok.

Tehát nem azért lettem cukros, mert öntöttem magamba a cukrot.

Ez nem ettől függ!!

2009. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

előző

A lányom, akivel cukros voltam, 4 kilóval született, 12 kilót híztam,(170 cm vagyok) szülés után nem volt rajtam felesleg.

7 hónapos, javában szopik.

Nem vagyok fitness kismama, de kövér sem.

Kicsit sértő volt, amit írtál.

Ne adj cukrot a gyerekednek, de majd ne csodálkozz, ha 4-5 éves korában titokban csokit fog enni.

2009. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!