Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet házilag készíteni...

Hogyan lehet házilag készíteni joghurtot, krémtúrót stb ami egészségesebb, mint a bolti?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

túró+natúr joghurt és/vagy tejföl, bele gyümölcs/lekvár/citromhéj/aszalt gyümölcs...

édesítésnek gyümölcscukor, ha szükséges


a joghurtot is ugyanúgy túró nélkül

2011. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mem tudom, keso mar a valasz? En natur joghurtot szoktam csinalni a kislanyomnak ugy, hogy felfozom a hazi, ill.termeloi tejet es amikor meg csak epp lanyos hozzatekeverek zsiros tejfolt vagy fele bolti natur joghurtot. Igy viszem be a joghurtkulturat ami majd megsavanyitja a tejet.Kb. fel l tejhez, 2 jo nagy evokanalnyit es simara keverem. Uveg vagy cserepedenyt, fakanat hasznalj lehetoleg es fedd le egy gezzel vagy tiszta konyharuhaval. Meleg helyen, a konyhaban, legalabb 21-22 C fokon egy nap alatt lesz kesz, ha nyaron melegebb van akar gyorsabban. Ha mar megalvad a tej erdemes megkostolni eleg savanyu-e, en csak ugy szeretem peldaul.Utana irany a hutobe. Ehhez turmixolhatsz gyumolcsot, lekvart. Hazi turot nem szoktam mert az macerasabb, de elmondom hogy kell: hazi tejet egy napig nyersen szobahomersekleten hagysz egy kiskanal tejfollel, utana felfozod es amikor kicsapodik a tejfeherje, gezre vagy szurore atszurod es jol lecsepegteted(fel nap). Hutoben tarolod lefedve. Turot amit a piacon veszek,joghurttal keverek meg kremesebbre es gyumolccsel vagy lekvarral izesitem, keves fahej vagy vanilia mehet bele. Nem hasonlit az ize a boltire, mert nincs benne sok cukor es mas izesito anyag, de igazi turoize van, a kislanyom imadja, mast nem is kostolt, igaz en is csak egyszer,olyan rossz volt.

Ird meg milyen lett, ha kiprobalod.

2012. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!