Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, hogy ne...

Gabszem kérdése:

Mit lehet tenni, hogy ne bűzölögjön az egész lakás a kakis pelustól?

Figyelt kérdés
Két nejlonba is belekötözöm alaposan, úgy megy a kukába, minden nap ürítjük a szemetest, de nagyon brutál kakiszag árad a szemetes felől :) Panelban lakunk 4.-en, nincs szemétledobó, ha lenne kiszaladnék a kakis pelussal rögtön és ledobnám. Van valami jó praktikátok erre?
2013. jún. 19. 12:51
 1/9 Kerria ***** válasza:
Mi egy jól záró, kukát vettünk erre a célra, persze abba is nylonba csomizom, de így már nem jön szag
2013. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekünk pelenka kukánk van és tökéletes. nincs büz sehol sem.
2013. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pelenka kuka a megoldás nagyon jól lezár semmi szag nem jön ki belőle! :)
2013. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Disi ***** válasza:
Mi egy sima, de jól záródó kukát vettünk, nem csomagolom külön a pelusokat mégsincs kakiszag.
2013. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

nekünk is pelenkakukánk volt (sangenic), ami egyesével "csomagolja és tekeri be" a pelenkákat. Pluszban én még a vödör alsó részébe, ahová bepotyognak, betettem egy nagyobb szalagos szemeteszsákot, amire rácsuktam a felső rész fedelét.

Plusz lehet direkt kukaillatosító/fertőtlenítő sprayt venni (előtte én is felesleges dolognak tartottam)- a Lidl-ben pl. elég jó a W5 saját márkás (narancssárga fújós flakon), vagy a müller drogériában van még jó.

Plusz a kukát hetente domestossal kimostam, naponta legalább 2* szerintem muszáj üríteni ilyen melegben (ha a baba alszik, arra az 5 perce nyugodtan el lehet szaladni a szemetesig), úgyis reggel-este van séta, játék, kimozdulás, akkor is el lehet vinni (vagy amikor apa megy dolgozni, akkor rábízni :)

Nálunk még annyi könnyebbség is volt, hogy a szagtalanított, zacskózott pelenkakukát kitettem a belső teraszra, ahol nem tűz rá a nap, de nem is a lakásban volt.

2013. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erkélyetek van? Nálunk ott van a pelenkás kuka. 2 gyereket pelenkázok, képzelheted, most a duplán szagos áradatot, rátűz a nap... :-)

A helyedben beruháznék egy direkt pelustároló kukára, majd ha már nem kell, használtan eladnám.

2013. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, nálunk nincs kakiszag, pedig én van, hogy csak 2 naponta viszem le a szemetet.

A konyhában van a szemetes, ráadásul fedele sincs, oda szoktam dobni a kakis pelust simán összetekerve, lezárva a tépőzárral, mégsincs bűz.


Ha van erkélyetek, oda is kiteheted a szemetest.

2013. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nálunk tökéletesen bevált! :)

2013. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem el hogy nincs szaga, vagy még anyatejes? Amíg csak tápszert evett nálunk se volt ilyen gond, dehát most már mindent eszik és nagyon dúrva szagut tud kakilni :) én is betépőzárazom, két nejlonba is becsomózóm, zárt kukánk van de akárhányszor kinyitom majd meghalok a kakaszagtól. Most próbálkozok az erkélyes verzióval, mert a 14 kilós gyereket is lekell cipelni a 4. emeletről , a szemetet nem bírom minden alkalommal levinni. Apuka szokta reggel levinni, de van hogy este is.
2013. jún. 19. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!