Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet egy babának...

Mi baja lehet egy babának (4-6 hónaposan), ha engedjük medencében, vagy strandon pancsolni?

Figyelt kérdés

A kérdésem egy másik kérdés ihlette. Sokan írtátok, hogy ti még az otthoni medencébe sem engednétek egy 4 hónapost fürdeni.

Arra lennék kíváncsi, hogy mitôl féltek? No és a strandon? Volt már olyan baba, aki beteg lett a víztôl? (Nem napégésre gondolok.)

Elôre is köszi a választ, negatívan nem pontozok! :)



2013. jún. 20. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Olvastam és ott is válaszoltam. A családi medencét nem értem, hisz kicsi még tény, de nem újszülött már és neki is szüksége van egy kis hűsölésre. A strandtól azért félnek sokan mert tény, hogy nem a legtisztább közeg egy pici számára, nem beszélve arról, hogy a bőrének nem tesz jót a sok vegyszer. Nekem őszi fiam van, így nagyobb volt már strandszezonban, nyugodtan vittük. Otthon pedig napi szinten pancsolt vagy kádban, vagy medencében.
2013. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem eddig, hogy a gombás fertőzéstől tartanak annyira, de valamelyik nap olvastam, hogy a fertőtlenítőszertől (is). Speciel én belevittem. Nagyon jól érezte magát. És figyelgetem a kicsit nagyobbacskákat, hát zabálni való, ahogy úsznak a mély vízben. Mondjuk mi családilag elég nagy strandolósok vagyunk, szóval lehet engedékenyebb vagyok ennek hatására. Gondolom ahol a szülők egyébként se nagy fürdősek, ott azért jobban jönnek a kifogások.
2013. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
A nyilvános strandokon rengeteg fertözést elkaphat, ami után esetleg évekig tart, mire sikerül meggyógyitani.
2013. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
utolsó én ezt mind értem, de 1-2 évesen nem kapja el??
2013. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabszem ***** válasza:
1 éves kor alatt még nagyon könnyen elkaphatnak mindenféle bajokat a medencében, utána is babamedencébe rakd csak, a klóros víz miatt se szabad a picit betenni a nagy medencébe ,mert nem jó a bőrüknek. Ha mégis beleteszed, akkor utána jól be kell krémezni, mert kiszárítja a bőrét. Én akkor már inkább Balcsira vinném, medencébe ilyen pici babát nem tennék be. A strandra is lehet vinni pici babamedencét, leteszed a fűre és ott a napon gyorsan felmelegszik benne a víz.
2013. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én mind a két gyerekemet pancsoltattam 4 hónaposan otthoni medencében, és fürdôben is. Babaúszásos lurkók, imádták, merültünk is. Sose lett semmi bajuk. Úszás után zuhanyzás volt, úszás közben úszóbugyi, + úszópelus. Sose volt gombás fertôzésünk...

Egyedül a vízhôfok volt lényeges, az "úszóvíz" nekik még hideg.

A fiamnak volt - már nagyobb korában, 1-2 évesen - mindig piros a szeme a nyitott szemes merülés miatt, de ennél komolyabb bajuk sose volt...

2013. jún. 20. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is bevittem,sosem volt semmi baja.

Kis időre gyógyvizbe is,télen is járunk sokszor gyógyvizes fürdőbe,vittük mindig.

Nyáron otthon állandó medence van,februári születésű,másjus végén már vizben volt.Igaz előtte már babaúszáson is voltunk.

Ha nem lennék ennyire vizpárti,akkor lehet nem lett volna ennyit vizben.

(most már 12 éves nagyfiú,nem jön velünk,ciki a szülőkkel strandolni) :)

2013. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ên simán bevinnem a vízbe 4illetve 6hósan is.

Nem lehet őket mindig minden fertőzéstől megvédeni ezért lesznek "táposak"

Nekik is iszonyat melegük van nekik is jár és kell is a felfrissülés

Az en fiam 7hónapos már 2x voltunk strandon es viszem is.

Rengeteg babát láttam akik nála jóval/kisebbek voltak es a szülők bevitték lehűsíteni őket

2013. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos kezdtünk járni babaúszásra, 5 hónaposan pedig wellnesselni mentünk! Azóta már másfél éves, rengeteg volt medencében, semmi baja nem volt soha!
2013. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szetintem ezt a kérdést is sokan felfújják.

100 babából mennyi kap el valami fertőzést vagy baqrmit a strandon??

Talán 5-10...

Ha ennyire féltik egyesek a babájukat pont azert lesznek betegesek.

A kisbabának is kell a felfrissülés nyáron a kanikulában ahogy nekünk is.

Az én fiam 8hónapos többször voltunk idên strandon imadta nagyon tetszik neki.

Biztos nem hagynám ki hogy baba korában pancsoljon többi más gyerekkel

2013. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!