Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a hozzátáplálást 8...

Baj, ha a hozzátáplálást 8 hónaposan kezdem el?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 18:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Nem baj.
2013. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
A te felelősséged, te döntöd el, de a mai ajánlások szerint 6 hónapos kortól önmagában sem az anyatej, sem a tápszer nem elég a baba egészséges fejlődéséhez.
2013. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Miért nem akarod időben elkezdeni?
2013. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
igen, ennyi idősen már szinte mindent kéne ennie.
2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
gondolom full anyatejes, akkor nem baj. én elkezdtem védőnői nyomásra 6 hónaposan, de 2-3 hónapig gyakorlatilag nem evett semmit. Most már nem kezdeném csak azért, mert mondják. egyéni esetek vannak, a gyerek jelzi, ikor akar enni. ismerek sokat, aki 8-10 hónapig csak szoptatta és teljesen ok lett minden. az is jelzés, hogy van-e foga, tud-e ülni.
2013. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem baj, a baba ütemében csináld, ahogy neki jól esik. Semmit nem kell erőltetni.
2013. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
igen anyatejes csak....frusztrál h mindenhol azt hallom h muszáj elkezdeni
2013. jún. 14. 19:56
 8/26 anonim ***** válasza:
48%

6-os vagyok, mi is elkezdtük 6 hónaposan, de csak nagyon kis adagokat volt hajlandó enni.

Még egy éves korában is volt olyan nap, hogy csak szopott és nem akart mást enni. Viszont hízott rendesen hónapról hónapra még így is.

Nekünk nagyon lassan ment, most másfél éves múlt, de max. naponta 3-szor eszik normál kaját, de még mindig szopik, 12,7 kg, tök egészséges.

Szóval semmit nem kell erőltetni, nekem egy évesen egyszerre max. fél üveg kaját volt hajlandó megenni.

Most már eszik nagyjából rendesen, már azért szép nagy adagokat elfogyaszt.

A védőnő tök boldog volt, hogy még mindig szopik, azt mondta, semmi gond, minden tökéletes.

2013. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

Én két gyerekemnél elkezdtem 6 hónaposan, de csak pár falatot ettek, mire az első étkezést kiváltottuk, lettek 8 hósak is, vagy még több is, nem tudom pontosan.

Nagyon lassan haladtunk.

Én nem erőltettem a témát, nem vagyok annak pártján, hogy a gyerek 8 hónaposan már csak rendes ételt egyen.

Viszont a kóstoltatást jó elkezdeni 6 hónaposan, persze közben mehet a szopi. Kell a vas, kellenek a vitaminok a babának. Jó ha szokja a többi ízt is mint az anyatej. És az sem árt, ha megszokja a kanalat vagy a darabos kajákat.

Szóval nem kell erőltetni, de azért pár kanállal próbálkoznék a helyedben.

2013. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
az èn babàm 11hòs ès mèg mindig alig eszik meg valamit,van hogy csak a tàpszer kell neki.
2013. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!