Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Klíma de hogyan?

Klíma de hogyan?

Figyelt kérdés

3 szobás lakásunk van,de elég sz.r elosztású.

Előszobából nyílik balra konyha jobbra szoba szembe szoba, és ebből még egy szoba. Szembe szobába van a klíma.

A lányok általában járkálnak de többségéban a két szobában vannak, amiben nicns klíma, ha átmennek, míg a klíma megy lehet bajuk,ha addig éri őket???


FElfelé van állítva lapátja, de eddig enm mertem bekapcsolni mikor benn voltunk, de már nagyon kellene, viszont képtelenség őket egy helyiségben tartani :(

10 hó, és közel 3 évesek


2013. jún. 20. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek rakattad fel?
2013. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron mi elég sokat klímáztunk, akkor volt 8 hónapos a fiam!

Általában úgy csináltam, hogy ha aludt a fiam a szobájában, akkor bekapcsoltam a nappaliban, de egyébként tudod állítani elméletileg a lapátját. Mi mindig fentre állítottuk!

2013. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, látom,hogy írtad,hogy felfelé áll a lapát! :)
2013. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Míg alszanak, nem tudom bekapcsolni,mert még egyelőre külön alszanak, éspont a kics szobájába van.


És egyébként még a gyerekek előtt lett felrakva:(

2013. jún. 20. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nappaliban van klíma, átlag 28 fokon. A másik szobába nyílik egy ajtó, de ott már csak 30 fok van. 10 hós a fiam, ebben a két szobában vagyunk, body van rajta, zokni. Nem közvetlenül rá megy. Éjszaka nem megy a klíma, nappal ha alszik, pelussal takarom be. A többi lakásrészben 32-33 fok van, meg lehet fulladni.
2013. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 30 fok van... a nappaliban játszunk egész nap a 11 hósommal. Akkor kapcsolom be a klímát, ha eszik, mert akkor tuti nem megy alá.

Az jó, ha felfelé áll a lapátja. Szerintem arra figyelj, h nem legyen nagy a hőmérséklet különbség, izzadtan átmenni egy lehűtött szobába nem biztos, h jó.

2013. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én olyan orszgban szültem, ahol nyáron nemigen van 40 foknál keveswebb, lehet sejteni, hogy MINDENKINEK van klímája. Kórházban, otthon, iskolában, buszmegálló klímás, elkerülhetetlen, mert másképp 5 perc alatt megőrülsz. Természetesen otthon is klímáztunk a telet leszámítva, mg SOHA nem hallottam olyat, hogy bármelyik ismerős gyereke beteg lett volna tőle. Csak itthon még félünk tőle. Be kell állítani 24-25 fokra és hajrá!
2013. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ketteske ***** válasza:
Nálunk is 25-26 fokon van, 5,5 hónapos a babám, semmi baja nincs tőle, v iszont ha nem megy, izzadunk, mint a lovak. Szerintem az rosszabb.
2013. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk megy folyamatosan, nappal is, éjszaka is. A kislányom és a férjem nem nagyon bírják a meleget. Eleinte én is nagyon tartottam tőle, de láttam, hogy míg én viszonylag jól elvagyok, a lányomról folyik a víz. Eleinte csak úgy csináltuk, ha kimentünk a nappaliból, akkor bekapcsoltuk, ha visszajöttünk, kikapcsoltuk, de egy 17 hónaposan nagyon mozgékony gyerek állandóan rohangászik ide-oda és végül már 2 percenként kapcsolgattuk, hát így sem volt sok értelme, úgyhogy nálunk most folyamatosan jó az idő, csak kb. 15 perccel azelőtt kapcsolom ki, hogy megyünk valahova, hogy így fokozatosan melegedjen fel a teste. Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.
2013. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi az offért, de olyan jó hogy feltetted ezt a kérdést! :) én is egy olyan országban élek, ahol nyáron átlag negyven fok van, és mostanában is már 33-35 fok van. Én már egy hónapja be akarom kapcsolni a klímát, de párom szülei nem engedik, mert "nincs még itt az ideje", én meg már haldoklom a melegtől. Anyós ráadásul extrafázós, ha beül a kocsinkba, ahol 26 fokon megy a klíma azonnal kikapcsoltatja mert fázik. Tavasszal egy szál pólóban, rövidnadrágban voltam ő meg két hosszúszárú nadrágban és három hosszúujjú felsőben. Épp ezért marha nehéz megértetni vele, hogy egy 7 hónapos gyerek 30 fokos lakásban elég ha egy bodyban van. Ha így is történik, amint beszökik egy kis hűsítő szél az ablakon, rögtön becsukja, nehogy megfázzon a baba. Pedig, ha nem izzadna szegény folyton, akkor talán az a kis szelecske sem ártana.

Szóval jó hogy feltetted ezt a kérdést, így legalább alá tudom támasztani az érveimet, hogy miért is kéne bekapcsolni a klímát 35 fokban!

Köszi még egyszer és bocsi az offért! :)

2013. jún. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!