Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkaphatja tőlem a náthát,...

Elkaphatja tőlem a náthát, amit a klíma miatt szereztem az 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a klíma miatt van náthád, azt valószínűleg baktériumok okozták. Ha szoptatsz még, akkor többnyire védve van a babád, de így sem kizárt, hogy elkaphatja. Jobban oda kell figyelni a higiéniára a szokásosnál. És, ha otthoni klímáról van szó,mindenképpen érdemes kihívni a légkondist, hogy tisztítsa ki, pár ezer forint és kb. 5 perc. Nekünk 4 szobában van légkondink, összvissz 20 perc alat kész szokott lenni a tisztítás.
2012. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de a klímát úgy értettem, hogy valószínű, sőt biztos, hogy jött rám itthon. Volt tisztítva szezon előtt. Szerencsére anyatejes.
2012. jún. 10. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, csak ugye a náthát vagy a torokfájást mindig bacis vagy vírusos fertőzés okozza. A megfázás (gyengül az immunrendszer) csak jobban kedvez az elszaporodásuknak. Így van ez a felfázással is, csak tévhit, hogy a hideg okozza, mindig baci (vagy vírus) a hibás ezekben az esetekben, a hideg csak rátesz egy lapáttal.

De, ne félj, ha anyatejes, akkor 90%, hogy semmi gond nem lesz. Én is voltam beteg többször, soha nem kapta el tőlem.

2012. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezt sajnos nagyon sokan nem tudják, hogy a nátha nem azért van, mert kimentél az utcára és megáztál és meghűltél. A nátha ugye meg egy vírus.

A vírust meg el lehet kapni.

2012. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval rosszul fejeztem ki magam, meghűltem. Leizzadva a hideg levegő rám jött. Csak én minden orrfolyásos dolgot náthának hívok, kivéve az influenzát.
2012. jún. 10. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értjük egymást:)

Azzal, hogy leiizadsz, majd a hideg levegő ment rád, nevezhetjük lehűlésnek is vagy megfázásnak, mindegy, és azzal, hogy elkezdett folyni az orrod, úgymond védekezik valami ellen. A meghűlés ellen miért védekezne, ha csak egy hideg-meleg levegő váltásról lenne szó. A háttérben mindig valami van, csak a meghűlésed miatt az immunrendszer legyengült, a már elkapott vírusok (amelyek addig meghúzták magukat vagy még nem okoztak semmit) elkezdtek szaporodni, ezt a szervezeted észlelte, és az orrod orrfolyással elkezdett védekezni ellene. Ilyen tünetek mögött mindig valamilyen baktérium vagy vírus áll.

2012. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értelek.

Ez sose jutott így eszembe. Szóval ezek az aljas bacik itt várakoztak, hogy letámadhassanak :-)

Ma már sokkal jobban vagyok, remélem a kisfiam már egészséges marad.

2012. jún. 11. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!