Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vigyázzak, hogy ne...

Mikortól vigyázzak, hogy ne szokjon hozzá ahhoz, hogy velünk alszik?

Figyelt kérdés

Az első babám nem a mi ágyunkban, sőt nem a mi szobánkban aludt. Most viszont nagyon nyűgös a pici, 4 hetes babám, 1 hete velünk alszik. Jönnek a "tanácsok" naponta, hogy miért jó, miért nem, hozzászokik, meg még nem..

Szerintetek meddig csinálhatom így?


2009. okt. 12. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hónapos koráig velünk aludt. Utána saját szobát kapott és ott aludt. Semmi gond nem volt az átszoktatással. Utána is volt, hogy ha nagyon nyűgi volt éjjel, magam mellé vettem. Most 17 hónapos, már kizárólag a maga kis kuckójában alszik.
2009. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg fogsz még hallani más véleményt is,és te magad sem ezt vártad tőlem,de az az igazság, hoyg már a kezdetektől vigyázni kell ezzel.

A baba azt tudja, amit megtapasztal...és az ő kis életéből az a pár nap vagy hét százalékosan többet tesz ki mint a tiédből.Ezzel azt akarom mondani, hogy ha néhány babánál elég csak egyzser nem jól csinálni valamit máris megjegyzi, és aztán követeli, néhány baba több alkalmat "megenged" mielőtt rászokik.

Én azt az elvet követem, hogy :

"Mindent úgy csinálj a kezdetektől, ahogyan azt mejd később is szeretnéd hogy legyen,főleg olyan fontos dolgokban ami egy nagyobb gyereknél is jelen van az életében" Ilyen pl az alvás/altatás kérédse is.

Szoktam még mondani, hogy "elég csak egyszer nem úgy csinálni valamit ahogy szoktuk...és utána meg már azért hisztizik..." - de4 ez utóbbi ránk igaz,másoknál nem biztos hogy így van.

Remélem segítettem.

2009. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek 2eskével!!! Az elejétől ahogy hazavitted!
2009. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell egy ágyban aludni a babával. Nem jó az se neki, se nektek. És a gerincének is ártalamas még a felnőtt ágy. Ha szeretnél majd napi rendszerességet az életetekbe vinni, és nyugodt kiegyensúlyozott babát szeretnél akkor már az elejétől aludjon a saját kiságyában. Én elejétől így csináltam és csodálatos mosolygós kiegyensúlyozott kislányom van. Öt hetes korától minden éjszakát átalszik, most 17 hónapos. Amíg szoptattam addig egy szobában voltunk vele de mindíg külön ágyban. És az ő és a mi ágyunk között is volt több méter távolság. Később pedig átköltöztünk amit ő észre sem vett gyakorlatilag. Van bébiőr ettől én nyugodtan alszom a másik szobában. Sok boldogságot
2009. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Én azt a tábort erősítem, hogy ha a babának anya közelségére van szüksége, akkor anya vegye maga mellé.

Ha nem teszed magatok közé, akkor tedd a kiságyát a ti ágyatok mellé, és ha felsír, meg tudod simogatni.


Olyan picike még!


Szerintem semmi gond nem lesz (nálunk sem volt), ha most az anya-közelség igényét kielégíted.

Még épp csak, hogy kikerült a pocakodból, idő kell, amíg megszokja, hogy van élet anya 10 cm-es közelségén kívül is... :-)


Én egyetlen tanácsot tudok adni, ami nálam eddig nagyon bevált: Mindig azt tedd, amit a szíved, és az ösztönöd súg, akkor nagy hibát nem fogsz véteni.


A tanácsok meg úgyis jönnek mindenfelől kéretlenül.

Szelektálni kell őket.


Úgy csinálj mindent, ahogy a babádnak, és nektek jó.

Ez a lényeg, nem az, hogy melyik könyvbe mi van írva, meg hogy melyik szakértő milyen sablont akarna a gyerekedre ráerőltettetni veled.

És főleg nem az, hogy más - többnyire frusztrált anyuka - hogy oldotta meg a dolgokat.


A babádat figyeld csak, és az ösztöneidet, más nem számít.

2009. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam valahol, hogy legkésőbb 5 hónapos korban vigyük át a saját szobájába, mert utána már nagyon nehéz lesz. Mi így is csináltuk, 4 hónaposan költözött át. De persze előtte is külön ágyban aludt. Én a következő gyerkőcnél is ezt fogom alkalmazni. Most legalábbis úgy tervezem, hogy 5-6 hónaposan legkésőbb átkerül a tesó szobájába. Csak a tesó mit fog szólni?
2009. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én amikor haza értünk egyből az ő kis szobájába tettem. Csak az ajtót hagytuk neki nyitva.
2009. okt. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából nem teljesen a kérdésre válaszolt mindenki.

Az az érdekes, hogy amíg csak a nagylányom volt, most a terhesség alatt én is válaszoltam egy hasonló kérdésre itt, kb úgy, mint ti. (nem jó az egy ágyban alvás) Aztán ott hozzátettem, hogy lehet, hogy a második lányom majd ezt igényli. Határozottan ellene voltam most is az egy ágyban alvásnak, szépen is kezdtünk. aztán jöttek azok az éjszakák, mikor másfél-2 órán keresztül ugráltam az ágyához, mert sírt. Megsimiztem, büfiztettem, cumit adtam neki (persze etetés megvolt már) és 2 percenként ezt ismételtem. Hulla voltam én is, a férjem is, aztán magunk mellé vettem...

Azt a tanácsot fogadom meg, hogy hallgassak az ösztöneimre. Aztán lesz ami lesz.

2009. okt. 13. 13:27
 9/9 A kérdező kommentje:

Na itt van az amit terhesen írtam ide egy kérdéshez:


"Ez tényleg teljesen egyéni. Ki így szeret aludni, ki úgy. Lányom is felébredt a mi forgolódásunkra, a férjem éjjeli telefonjára, mi is felébredtünk minden mocorgásra. 8 hónaposan raktuk át a szobájába, ő rögtön jót aludt, mi 1-2 hétig nem, de utána viszont rájöttünk, hogy helyes döntés volt. Az is lehet, hogy a követekező gyerekem meg igényli majd, hogy ott maradjon velünk, szóval egyéni. Egyébként most két éves a lányom és ha akar, éjszaka átjöhet. Havonta egyszer zsinórban 2-3 éjjel jön, aztán megint semmi."

2009. okt. 13. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!