Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 3 hónapos a babám. Ha 6...

Most 3 hónapos a babám. Ha 6 hónapos korába kezdenénk az újabb babaprojektet, az korai lenne?

Figyelt kérdés
A szervezetem számára az korai lenne?

2013. jún. 22. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg az orvostól kérdezd meg, mert a te állapotodtól függ leginkább.

Elvileg az a jó, ha legalább két év van két gyerek között.


De emellett azért elég kis korkülönbség lenne a kettö között, és nem túl egyszerü az elsö idökben, utána viszont hamar összenönek.

2013. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai lenne.Gondolj bele,jó esetben egy 6 hónapos baba még javában cicizik.Már ilyen korán elválasztanád?Meg a szervezetednek is kell a regenerálódás. Ilyenkor még nem töltődnek fel a vitaminok sem,egy újabb babára.
2013. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én legalább 2,de inkább 3 évet várnék,több okból is. Az egyik,hogy egy 2 éves gyerek már jobban megérti a dolgokat,mint egy 15 hónapos,a babád még lehet nem tudná hová tenni,hogy nem az övé vagy 100%-osan. Persze, az is lehet, hogy tök jól fogadná,ez a habitusától függ. mi is gondolkotunk,hogy mikor jöjjön a következő,de szerintem az lesz a legjobb,ha már ovis lesz a fiam és akkor érkezik. Majd' meghalok egy babáért,nagyon jó lenne már most! De eddig 2 terhességem volt (az egyik vetéléssel végződött) és mindkettő elején vagy 3 hétig az ágyból csak annyi időre tudtam kikelni,hogy elmenjek a wc-re hányni,abszolút nem tudtam enni,nem tudtam főzni,teljesen elhagytam magamat. Annyira sz.r volt,hogy nem tudom elfelejteni és nagy a valószínűsége,hogy a következőnél is így lesz,azt pedig nem akarom,hogy ennek a fiam igya meg a levét. Na meg a másik,hogy igen,a szervezet.. Annak is idő kell,míg visszaáll a normál kerékvágásba. Tudom,rengetegen vannak,ahol nagy pici a korkülönbség a gyerekek között és ez abból a szempontból tök jó,hogy a gyerkőcöknek szuper lesz,meg le van tudva egyből az egész,szinte egy kalap alatt. De igazából ezt Nektek kell eldönteni.
2013. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtatok mulik. Te hogy érzed magad stb. ha természetes úton szültél akkor orvosi akadlya nincs igazán. Ha császárral akkor mint tudjuk nem ajánlott.
2013. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16 hónap van a gyerekek között császárral szultem ed egyáltalán nem bántam meg.azért azt hozzátenném h nem terveztük de így utólag jó h a baba választott minket :)
2013. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez csak Tőled és a kapacitásodtól függ!!!!


Ha úgy érzed fizikailag,lelkileg és türelem szempontjából is készen állsz,akkor hajrá:))

Én első fiam mikor 6-7 hónapos volt még gondolni sem tudtam 2. babára,pedig tudtam, hogy szeretnék tesót!

Aztán mikor 17 hónapos lett,terhes lettem(ekkor már akartuk:))és mivel picit előbb jött 2. fiam, 25 hónap van köztük.Ez így nekem tök ideális,mert már 2 évesem sok dologban önálló volt mikor megszületett a tesó.

Most 2,5 és fél évesek,de azért nagyon nehéz így is!

Ha kisebb a korkülönbség még nehezebb,mert a "nagy" is még babásabb,anyásabb.

De kivitelezhető,hiszen sokan megcsinálják:))


Szóval ha így érzitek jónak,akkor hajrá:)))

2013. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerosom gyereke 7honapos volt mikor pozit tesztelt. A ket gyerek kozott 15 honap van. Az en fiam 17 hos, de sztem megbolondulnek ha lenne meg egy pici. A nagy jon megy nem marad egyhelybe, vele jatszani kell, menni utana, de a picit pl szoptatni kene kozbe mert uvolt.stb. Huu, hat en ezt nem birnam, mindig azt mondom h le a kalappal azok elott akik ilyen kis korkulonbseggel szulnek es birjak idegekkel. :)
2013. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Min. fél, de 1 év kell a szervezetnek, hogy hormonálisan(28, 30 napos ciklus), beálljon.Csontok, fogak újra normálban működjenek.Ha van még egy 6 hó kicsid azt igen sokszor felemeled, s még utána is több hó lehet mire jár rendesen, ezért mivel emelsz, nem is biztos, hogy megmaradna, mégha sikerül is a baba.Én nem tenném ki magam ennek.Ha nagyon fiatal vagy lehet bírnád, vagy ha lenne segítség.
2013. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek egyedi dolgok- neked kell tudni, hogy szerinted eljött-e az idő, te érzed magadon, a szervezeteden, hogy minden oké e?

Valakinek a 3év is túl sűrű, valakinek meg tök ideális a 6hónap is.

Unokatestvérem két kisfia között 13,5hónap van. :) szerintük így a tuti.

Nekem 27 és 20hó van a gyerekeim között, 3-an vannak, de a 3.után érzetem azt, hogy már többet nem bírnék ilyen tempó mellett. :))) De nem is akarunk többet,

nem bánom, hogy ilyen gyorsan jöttek.

:))

2013. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!