Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra "növi" ki az állandó...

Mikorra "növi" ki az állandó csuklást?

Figyelt kérdés

Kisfiam már a pocakomban is rendszeresen csuklott. Amióta megszületett az étkezések után rendszeresen, de most már az étkezésektől függetlenül is csuklik.

Szegénykémet nagyon sajnálom, mert csak az erős sírás mulasztja el.

Mikorra "növi" ki az állandó csuklást????

3 hós anyukája


2009. okt. 13. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. 4-5 hónapos korára. A legtöbb baba csuklik. Az én 11 hónapos lányom is szokott, néha annyit kacag, hogy csuklásba fullad. Ilyen pici korában nagyon gyakran csuklott.


A nagykönyv szerint a babákat egyáltalán nem viseli meg a csuklás úgy, mint a felnőtteket. És én is ezt vettem észre a lányomon. Én soha nem csináltam vele semmit, magától elmúlik mindig. (Volt, aki citromlét cseppentett a csecsemője szájába - szerintem az kínzás).

2009. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam is folyton csuklott. Ez ugy a 4.honaptol kezdett kevesebb lenni. Most 8 honapos, mar nem nagyon csuklik, max ha a nagy nevetes kozben rosszul veszi a levegot. Na, annak fel oras csuklas szokott a vege lenni.
2009. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányom pár nap múlva lesz 5 hós.Még mindig csuklik.

De,már megfigyeltem,hogy többnyire csak akkor, ha evés után nem büfizett rendesen.Mostmár tudom,mert volt időm megfigyelni.

Nálunk úgy van, hogy általában kettőt szokott büfizni, és van hogy erre elég sokat kell várni.Mostmár elég nehéz is,és nehéz sokáig tartani a karomban, ülni még nem tud.Így előfordult hogy egy büfi után -10-15 perc vállon büfiztetés után- letettük, és csuklani kezdett.


Orvoslás: nálunk a víz bevált.Születésétől fogva iszik vizet a kislányom (és csak vizet!!!), ha szomjas.Bár rögtön kaja után nem tud már inni,de ha eltelik egy kis idő és még csuklik akkor a vízivástól elmúlik az ese4tek többségében.

A másik módszernk rá ha éppen a víz nem segít vagy nem kér,hogy teljesen eltereljk a figyelmét, és akkor annyira koncentrál hogy egyszerűen abbamarad a csuklás. Pl valami nagyon kedvenc játékkal.

Remélem segítettem akár csak egy kicsit is.

Üdv

2009. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos a fiam, napi többször is csuklik. Azt tudom már, hogy ha nevet, kacag, akkor utána vagy közben elkezd csuklani szegénykém és van hogy hosszú ideig nem is marad abba.
2009. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!