Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell nézni a babaruhák...

Hogy kell nézni a babaruhák méreteit, mit jelentenek a számok?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert eddig úgy vettem észre,hogy ahányas méret,kb olyan hosszú babára való. Kislányom mostmár 5 hós, 73cm, de nem a 73-as ruhák jók rá,vagyis inkább azt mondanám hogy van amelyikből az,van amelyikből még 68as,stb... De most akkor valójában mit jelentenek a méretek?

Ráadásul néha ráírják a ruhákra azt is hogy haynas méret, meg azt is hogy hány hós babára jó, és a kettő néha szerintem teljesen eltér.

Eddig könnyen vásároltam pl Teszveszen,de mostmár nem tudom milyen méretet vegyek meg....

Pl télire milyen méretű ruhát vegyek kislányomnak?

Köszi ha segítetek kibogozni.


2009. okt. 13. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű: a számozás össze-vissza van. Lányomra vannak jó 80-as ruhák, de van olyan 94-es, ami már fél éve kicsi rá... :o) De akár magunkból is kiindulhatunk: nekem 34-42-ig vannak ruháim, úgy ahogy hordok XS-et és van egy XXL-es pizsim is. Meg kell mérni centie, vagy rápróbálni a gyerekre, vagy ha ügyes vagy, szemre (bár a tesz-veszen ez nem megy, belátom...)
2009. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizony,nagy eltérések is lehetnek a különböző márkájú ruhák méreteiben.Kisfiam 83 cm,de van 74-es nacija és van 92-es bodyja.A legjobb tényleg "szemre" vásárolni.

Ha neten akarsz ruhát rendelni,kérdezz rá a pontos méreteire:pl.nadrág belső szárhossza,külső szárhossza,derékbősége cm-ben.

2009. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a szám a baba hosszát jelentené.
2009. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!