Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy telik az első...

Gabi86 kérdése:

Kinek hogy telik az első hónapja a babájával?

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Borzasztó bolt. Szörnyen hasfájós volt és emiatt egész nap alig aludt.Állandóan fel volt puffadva és végig sírta a napot. Én meg semmi mást nem csináltam csak fejtem és őt ringattam.Komolyan mondom már én is bőgtem vele. Alig vártam, hogy vége legyen ennek az időszaknak.sajnálom nagyon, hogy így telt ez az időszak.Nem ezt vártam.:( Kb. 5-6 hónapos korától lett jobb a helyzet.Ő egy igazi több emberes baba volt. Most már szuper minden, értelmes édes vidám mosolygós kislány lett belőle (15 hónapos).:)
2013. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A legelső hónap az hittem nehéz volt (így utólag azt mondom könnyű volt), de csak azért, mert semmit nem tudtam a kisbabákról.

Szerencsére nem volt hasfájós, bukós baba, tejem is volt bőven, az alvással sem volt nagy gond.

Egészen a 6. hónapig álombaba volt, mostanában viszont még wc-re se tudok kimenni, rögtön sír utánam, kezdődik a szeparációs szorongás, emiatt az éjszakákat sem alussza át, némely éjjel egyenesen katasztrofális.

És lesz ez még rosszabb!!! :)))

2013. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valami rettenetes volt :( Már jobb sokkal :) most 11 hetes!
2013. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem volt egyszerű. Elkezdett besárgulni, úgy engedtek haza minket a kórházból. Folyton csak aludni akart, nem akart felébredni enni, folyton ébreszteni kellett. Ha sikerült felébreszteni, akkor is gyorsan elaludt a cicin. Mérnünk kellett, hogy evett-e eleget. De amúgy jó baba volt, alig sírt. Most már azért kiereszti a hangját ha nem tetszik neki valami. Nem sokára lesz 3 hónapos.
2013. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szörnyű volt! 3 hetes koráig jó volt mert volt segítsèg! De akkor egyszer csak nem vett levegőt ès bekèkült! Aztán kórház,1 èves koráig bukós,fuldoklós volt! Ja meg lègzèskimaradozások!
2013. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nagyon nehez volt, de nem miatta hanem azert mert elso baba es tapasztalatlanok voltunk. Nehez volt a szoptatas(nekem nagyon fajt vagy 2 hetig) aztan jott a tejlaz es nekem meg sok mas problema is a szules miatt plusz a kialvatlansag. Igy utolag visszanezve a mostani idoszak sokkal nehezebb mert most mar 7 honapos es rengeteg figyelmet igenyel,egy nap csak ketszer alszik akkor meg vegulis ataludta majdnem az egesz napot. :)
2013. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó volt. Azon kívül, hogy a sebem (császáros voltam) rettenetesen fáj. A babám evett , aludt. Első két napra volt kajánk de utána már főztem is. Olyan sokat aludt. Bezzeg most, hogy 15 hónapos , kezdődik a hiszti, toporzékolós korszak.Éjszaka még most sem alszik jol. Most nagyon nehéz vele.
2013. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az én babám ma 1 hónapos. Az elalvással vannak gondjaink, ha elálmosodik elkezd sírni, néha annyira ordít, hogy bevörösödik a feje és még levegőt is elfelejt venni. Nem használ se ringatás, se simogatás, se cici, se ének, se beszéd, semmi. Csak hagyja őt mindenki békén, kisírja magát és aztán elalszik. Ha valakinek van ebben tapaszalata és tippje, azt megköszönöm, mert elég rossz nézni és hallgatni, hogy szinte minden alkalommal álomba sírja magát, de kifogytam az ötletekből. A babakocsiban nehéz tolni, mert minden zötykölődésre felébred. Néha hasfájással küzd, ha hosszú ideje nem tudott kakilni. De ezeket és az állandó fáradtságot leszámítva jól vagyunk. Amúgy miért kérdezted? :)
2013. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Még a rongyi jutott eszembe. Nálunk a mancsikázó nagyon bevált. Van 3 de csak az első ami jó. A töbi is olyan anyagu de egy a favorit belöle.
2013. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mi még nem töltöttük be az egy hónapot,de nekem elég vegyes érzéseim vannak eddig.vannak napok mikor csodálatos minden,de vannak pillanatok mikor nagyon szörnyű,de ez mind (sajnos)ennek a csúnya hasfájásnak tudható be.meg most megint szedek magnéziumot és most mintha könnyebben viselném,ha a kislányom 6 órán keresztül nem alszik és torka szakadtából sír.de amúgy minden "rosszat" kárpótol az amikor mosolyogni látom.amúgy mikor feltettem ezt a kérdés én is eléggé "mélyponton" voltam és azt hittem hogy csak engem visel meg ez az egész ennyire és hogy nagyon nagyon gyenge vagyok.de most kicsit megnyugodtam.köszönöm a válaszokat és csodaszép babás napokat és mindenbe tudjuk meglátni a jót vagy inkább csa
2013. jún. 28. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!