Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a 13 hónapos kisfiam...

Baj, hogy a 13 hónapos kisfiam még cumisüvegből iszik?

Figyelt kérdés
Nem is nagyon próbáltam még mást, azt hittem még jó ez így, de sokan egyik válasznál írták, hogy csőrös meg szívószálas poharakból isznak a babáik. Kezdjem el vele is már?

2013. jún. 24. 21:33
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:
72%

ezt neked kell érezni :)


én szívószálaspohárra tértem át, de ugye az én kislányom már 18 hónapos. Segítséggel (kezébe adom figyelem) már tud pohárból inni, viszont rengeteget iszik, és így ha épp nem vagyok a szobában, akkor is kiszolgálja magát. Meg utazásnál is kényelmesebb ha az autóban csak hátraadom neki.

2013. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
1 éves koráig jó ha elhagyják a babák a cumisüveget a fogaik épsége miatt. Ezt úgy tudnád/tudtad volna könnyebben kivitelezni ha nem adod a kezébe amikor már tudja tartani, hanem mindig csak te tartod neki és úgy eszik/iszik a gyerek. De pl. sógornőm kisfia 3,5 éves és még mindig cumisüvegből issza a tejet :O No comment.
2013. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

3,5 évesen??? az széép...tényleg no comment...:O

Bocsi nem idetartozott.

Amúgy meg ilyen idős korban a csőrös poharat adhatod neki ha úgy gondolod. Persze ezt tényleg neked kell tudnod, de baja nem lesz tőle ha már próbálgatod... Idővel jobb ha megszokja a poharakat de nem kell erőltetni még azért nem olyan nagy h "ciki" cumisüvegeztetni... AMúgy is nem kell mással foglalkozni te úgy csináld ahogy nektek a legjobb, persze azért valóban értelmes keretek között. :)

2013. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Bajnak épp nem baj, de hidd el, nem csak csőrösből, hanem normálisból is tudna már inni. A nagyobbik ennyi idősen még nekem is cumisüvegből ivott, nyáron tanítottam meg pohárból, mert akkor úgyis egy szál pelusban volt egész nap, így nem volt baj, ha nyakon öntötte magát. A kicsit már eleve sima pohárra szoktattam, ő egyévesen már csöpögésmentesen ivott belőle.
2013. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
5 évesem is iszik cumisüvegből,mert szereti. Este az ágyában. Úgy csináltok,mintha ez valami életveszélyes dolog lenne. Jesszus...nem baj hogy 13 hónaposan abból iszik...akkor sem lesz gáz ha 23 hónaposan is abból iszik. Attól megtanul pohárból is inni, egyedül enni, lehet hogy szobatiszta lesz...de nem hülye,béna,ügyetlen,fogyatékos....
2013. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
5 évesen??? Már bocs de szerinted ez helyénvaló és normális??? Lassan iskolás korú lesz és még cumisüveget használ! Semmi baja nem lesz tőle oké, de azért 5 évesen!
2013. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Ennyi idősen jó ha tud már másból is inni,gondolom erre írták a csőröst meg a szívószálat. De egyáltalán nem baj ha cumisüvegből iszik,főleg nem 1évesen!

Az én 3évesem is szereti cumisüvegből inni a reggeli/esti kakaóját,és teljesen normális gyerek!:) Tökéletesen egészségesek a fogai(első perctől fogszabályzós cumija van),amúgy egyedül eszik iszik,szoba és ágytiszta! Szóval semmiben nem érte hátrány attól hogy naponta 2x cumisüvegből iszik.

2013. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém 13 hónapos a tejet abból issza. A szörpöt, vizet csőrös pohárból. Én azt nem ítélem el ha még abból iszik.
2013. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
az en fiam 17 hos es cumisuvegezik. 11 honapos koraban kapott egy itatopoharat, de nem igazan tudta mire valo. A mai napig probalgatom azt adni neki, van h elfogadja, van h nem.
2013. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Az én kisfiam 3 éves, és a reggeli tejecskéjét cumisüvegből issza. Én nem tartom cikinek, hiszen minden másból is tud inni már nagyon régóta. Nekünk ez így kényelmes.

Szóval, szerintem nem baj, hogy cumisüvegből iszik a kisfiad, de itt a nyár, tanítgasd pohárból vagy csőrösből inni.

2013. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!