Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam csak ágyban,...

Egy éves kisfiam csak ágyban, cumisüvegből hajlandó a tápszert meginni. Hogyan tudnám átszoktatni? Vagy még ráér?

Figyelt kérdés
Vannak csőrös itatói, kemény és puha is, mindkettőből szépen issza a vizet. De ha tápszert teszek bele, nem issza meg, rögtön fintorog és eldobja. Ma reggel már látta a csőrösben, hogy tápszer van, bele se kóstolt. Etetőszékében sem itta igazán, csak egy egész keveset.
2012. márc. 17. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

szörnyű :D

nem tudom, miért lenne baj ez? még 2-3 évesen is teljesen normális, enyém is 2,5 évesen reggel az ágyban, cumisüvegből kéri a kakaóját.


a csőröst meg eleve hülyeségnek tartom, mi értelmes leszoktatni a cumisüvegről, hogy csőrösre szoktasd? miért nem pohárra? hisz az lenne a cél, nem? csak magadnak csinálsz azzal gondot, hogy még plusz dolhgokra rászoktatod amikről pár hónap múlva leszoktatod

2012. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindegyik gyerekem az ágyban itta a kakaóját,ebben a korban sőt később is.Mire oviba megy leszokik róla.
2012. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még az én gyerekeim is cumisüvegeztek és az ágyikóban. :) Maguktól szoktak le a cumisüvegről,még 3 éves kora előtt mindkettő. Ők is tápszeresek voltak és aztán áttértünk a kakaózásra-esti rituálé volt és a kiságyban itta a fiam meg a lányom is.Ne aggódj,a te kisfiad is majd leteszi a cumisüveget ha úgy érzi,nincs már szüksége rá.Ráérsz még vele,ne erőltesd hogy leszokjon róla!

Csőrős pohár sztem se jó ötlet,igazából nem is kell már neki ebbe a korba,én olyan "cumizós" üvegből szoktam nekik inni adni amikor ekkorák voltak.

2012. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Itt olvastam több kérdésnél is, hogy 1 évesen már rég nem cumisüvegből ittak gyerekek. Ezért kérdeztem.

Érdekes, hogy a csőrösből iszik vizet, igazából a kemény csőrös könnyen levehető, és úgy pohár, úgy is tud inni belőle, de mivel nem tanulta még meg, hogy lerakjuk utána, ezért kiborítja, ezért inkább még csőrössel iszik.

2012. márc. 17. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan igya.Bár az én lányom is így inná,de őt meg az ölemben kell nekem itatnom,ha a kezébe adom,hogy igya egyedül,hiszti rohamot kap :)
2012. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy eves a lanyom, nem csak a tejet, a vizet is csak Cumisuvegbol hajlandó meginni. Mondjuk ő az agyban nem iszik, az esti tejet az olemben issza, a reggelit meg az etetoszekben.

Van egy tucat csoros itatonk, mindegyikbol tud inni, csak nem hajlandó. Nyilván megtanulna, ha csak az lenne, de ő nem cumizott soha, szerintem megnyugtatja a cumisuveg. Így én nem erőltetem a leszokást.

2012. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én 22 hónapos fiam is még ágyban fekve cumisüvegből issza a tápszert!Egyszerűen megnyugszik rajta!És amelyik gyerek még 2-3 évesen is szopik???nekik a cumisüveg jelenti a cicit!

napközben az én fiam már mindenből iszik:pohárból is egyedül!Tehát nem azért iszik cumiseüvegből este mert nem tud másból hanem mert neki ez megnyugtató!Én úgy vagyok vele majd egyszer leszokik róla!

2012. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!