Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok a babátoknak...

Mikor adtatok a babátoknak először tejet?

Figyelt kérdés
És hogy? Melegen,vagy hidegen? Előtte fel kell forralni? Miért?
2013. jún. 25. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1éves szülinapja után egy héttel kapott először tejet a lányom. Az első 2hétben úgy adtam neki a bolti 2,8%os tejet, hogy felforraltam, majd lehűlt langyosra, szobahőmérsékletűre. 3. héttől már nem forraltam, csak simán adtam neki pohárból.
2013. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Én nekem van gyermekem anya tejet már az első pillanattól adtam neki .
2013. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hanyatka ***** válasza:
47%
Miután betöltötte Alexa a 13. hónapot,házi kecsketejet kapott felforralva,lassan adagolva a tápszerhez,kb. 1 hónap után már tisztán itta :)!
2013. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos volt tápszerrel felezve kapta

kipattogott

két hét múlva újra próbáltam akkor már nem volt ilyen probléma

sima dobozos UHT tej

2013. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igaz mi még nem járunk ott de ismerősömnek elapadt a teje 10 hnapos volt a lánya már nem kezdett tápszerrel hozzátáplálni hanem 2,8% tejet forralt neki és azt adta... Nekem tápszeres a lányom de kb 1 éves kora körül fogok neki adni...mondjuk ha már joghurtot kap a gyerek vagy krmétúrót ugye akkor is vmilyen mennyiségben kap...pontosan én se tudom h megy ez de kíváncsi vagyok én is a válaszokra :)
2013. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

8hónapos a fiam ma reggel tejet ivott.

2napja is kapott

Felforraltam majd langyosan megkapta

2013. jún. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a fiam, a napokban kapott először. 1,5-ös-t, felforraltam, és vízzel hígítottam, langyosan adtam. Nem ízlik neki, nem issza:)
2013. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 éves.20 hónaposan kóstoltattam vele először tehéntejet(addig anyatejes volt),de nem ízlett neki,nem is erőltettem.Utána próbáltam neki egy kevéske kakaóport beletenni hátha úgy ízlik neki,de azt sem szerette.2 éves volt mikor életében először megivott fél pohár kakaót,azóta is csak a kakaót fogadja el,a tejet simán nem issza meg.

Forrald fel és langyosra hűtsd vissza,úgy kóstoltad vele először.

2013. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-) mi még nem tartunk ott,a fiam 8.5 hónapos,10.5,de inkább 11 hónapos kora körül gondoltam,hogy adok majd neki. Nincs már sok tejem,de sajnos nem fogadja el a tápszert,így minden nap egy rettegés,hogy elég-e neki. Ezért inkább többször kap rendes ételt,hogy ne maradjon éhes. Csakhát sokszor estére,vacsi időre már fáradt és nem hajlandó enni,csak cicizni. Már így is két mellből szoptatok. Visszatérve,én is úgy gondoltam,hogyha végképp nem lesz már mit szopiznia,akkor inkább tejet adok neki,mint tápszert. Szerintetek hülyeség lenne?
2013. jún. 25. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem hülyeség. Felesleges már ennyi idősen tápszerhez szoktatni. Szerintem már adhatsz majd neki sima tejet. Nem valószínű h gond lenne belőle.
2013. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!