Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babád "dühöng" ha...

8 hónapos babád "dühöng" ha valami nem úgy van, ahogy azt Ő szeretné?

Figyelt kérdés

Kislányunk nagyon aranyos, kiegyensúlyozott baba. Állandóan mozog, pörög, kúszik, mászik, kapaszkodva feláll, minden érdekli és mindennel próbálkozik. Most a felülés van soron. Az utóbbi időben ha valami nem jön össze neki, akkor elkezd visongani, kétségbeesett hangot adni. Ma például fésülés közben ki akarta venni a kezemből a fésűt, de én nem adtam oda, és megint csak elkezdett visongatni és sírni. Elmagyaráztam neki, hogy miért nem adtam oda neki, hagy szokja...

Hogy lehet ezeket a szitukat kezelni? Ez most már mindig így lesz? Azt hittem ez a "hiszti" később lesz.


2013. jún. 25. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, sír. Gyorsan elmondom neki, hogy pl. miért ne álljon fel ott, aztán elterelem a figyelmét.
2013. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fú,de még hogy... :) pelenkázás? ordít,hogy nem fekhet hasra és nem mászhat el. mindig kell valami,amit a kezébe adok és le is köti. Öltözés megint egy külön műsor,az etetőszékben sem szeret lenni,néha az autóban is rákezd... Szerintem egy darabig tuti így lesz,de nekünk kell jól kezelni a dolgokat és akkor talán nem fajul el annyira.
2013. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:

Kicsit később kezdte a lánykám, olyan 10 hónapos lehetett, de igen :) Elkezd nyösszögni, majd jön a sírás. Aztán most már másfél éves, és nagyon erőlteti, hogy mit szeretne... ha nem akkor jön a hiszti.


Általában megpróbálom elterelni a figyelmét valami mással, amit szeret, pl játék, ez mindig beválik. Néha mérlegelek, és pl a fésülésnél én már rendes fésűvel fésülöm, ő megkapta a baba hajkefét, és addig ő is fésüli a babáját. Itt kompromisszumot kötöttünk, hisz adtam neki végül is fésűt...


Anno engem is meglepett, hogy már ilyen kicsinek ennyire jelentkezik az akarata. Próbálom pozitívan felfogni, és remélem sikerül a jó irányba terelnem...

2013. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a pelenkázás... Megfordul és mászik fel a falra, ahol a dekoráció van. Tépi le az állatkákat. Az öltöztetés is egy művészet.
2013. jún. 25. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, 9 hónapos a kisasszony. A pelenkázás, öltözködés mostanában egy külön műsorszám. Valamelyik nap a telefonomat szerezte meg, elvettem tőle, közben megmagyaráztam, hogy miért nem szabad. Iszonyat durcás fejjel nézett, nyújtózkodott és vette volna el tőlem, majd amikor rájött, hogy azt tényleg nem kapja meg, akkor rázendített, egyre magasabb hangon és közben csapkodott a kezével. Őszinte legyek? Én nem bírtam ki anélkül, hogy el ne röhögjem magam. Szegénykém még nem tudja, hogy rossz helyre csöppent ilyen szempontból, hisztire nem sokat fogunk adni, annak idején nálam is csak legyintettek anyuék, gyorsan le is szoktam róla. :)
2013. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak a mi kisbabánk ilyen. :) A tegnapi nap nagyon húzós volt. Délután aludt kemény fél órát, és este kiidegelt bennünket. De már mi is csak nevettünk rajta. :) Amikor este elaludt Párommal, leültünk egymás mellé és szusszantunk egy nagyot. :) Ma is pörgött egész délelőtt, most aludt el. Kimaradt a délelőtti alvás.

2013. jún. 26. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!