Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban autisztikus? Teljesen...

Valóban autisztikus? Teljesen kiborítottak, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kisfiamnál a fejlesztő ezt a lehetőséget állapította meg 18 hónaposan. Szerintük nem kommunikál rendesen, nem tudja a korának megfelelően jelezni az igényeit. Tehát, ha éhes, vagy szomjas. Ha látja a vizet, akkor rámutat, ha szólok, hogy kaja van, akkor szalad a székéhez. A nevére nem mindig hallgat, mert nagyon el tud mélyülni a játékban. Ilyenkor többször szólok és többedszerre fordul csak oda. Ez viszont a fejlesztő szerint gond.

A szemkontaktust tartja, nagyon ragaszkodó és bújós baba. Más gyerekekkel huncutkodik, ha éppen kedve tartja, pl csikizi a talpukat nagyokat nevetve és várja a "hatást". Olykor viszont úgy akar kontaktust létrehozni, hogy beléjük kapaszkodik, amitől sok gyerek megijed. (pl, amikor a hajába markol) Ezt nem agresszív szándékkal teszi, mert közben kedvesen mosolyog. Viszont erről még nem sikerült leszoktatnom. (markolásról)

Beszélni pár szód tud, pl iiii, ha oda ad valamit ("itt van"), memmme (ha bajban van), baba, apa, nem. (ezen kívül kimondta már azt, hogy gyere, állj, tigris, nehéz, a párom nevét)

Ha szalad a játszótéren, (nem rég tanult meg járni, viszont profi lett nagyon hamar), akkor egyáltalán nem hallgat a nevére. Ez nekem is fura, el vagyok miatta keseredve. Nehéz lekötni a figyelmét, mert inkább a mozgásos dolgok érdeklik.

Otthon sokat játszunk közösen, pl kukucs játékot, függönybe tekerőzést, fogócskát.

Ez valóban autizmusra utalna? Nagyon megijesztettek, sokat sírok, ki vagyok borulva...



2013. jún. 26. 12:39
1 2
 11/11 Óriás majmaim válasza:
Mennyi f@szrágó kötsög van itt. Mi bajotok van az autistákkal szemetek? Ti "normális" emberek vagytok minden probléma oka ezen a Földön. Igen igen.. ti is emberek vagytok, de a bolha is bogár..
2021. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!